שוקולד מריר / בני עדוי

שוקולד מריר

בני עדוי

יצא לאור ע"י הוצאת אופיר ביכורים, בשנת 2018, מכיל 219 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.333
100% בנות
0 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:39
231 התעניינו בספר

תקציר הספר
"לוּלוּאָה, ילדה בת שלוש עשרה, בשמלת כלה תימנית-יהודית עם כל התכשיטים המסורתיים הכבדים עליה, עמדה מתחת לחופה, מבושמת, יפה ותמימה... מולה ניצב אדם מבוגר ממנה בעשרות שנים... משפחתה לא נתנה לה מספיק זמן להתאבל על מות אחותה, ולא נתנה לה זמן להתכונן להיות אשת איש ואם.... בעודה עומדת מתחת לחופה, החל להתנגן בראשה השיר " יָאמָה וּיָאבָּה" – אמא ואבא, איך לא חסתם למכרני? איך אבכה את בָּדְרֶה, אחותי, שהלכה לעולמה? האם הבעל המבוגר שלי אכן יחוס עליי? איך השארתם אותי כאן לבד, ילדה קטנה?... האהבה והחמלה לילדיה של בָּדְרֶה הביאו אותה להחלטה... היא תצליח להיות אמא טובה ואישה מסורה"

החיים בתימן בתחילת המאה ה-20; נופי המדבר בתימן; עוצמתן של הנשים בתימן; ניתוק מהמשפחה; הבריחה לפלשתינה של המנדט הבריטי; המפגש בין יהדות ליהדות; אלו ועוד הינם חלק ממסעו של יוסף, שהחל כילד בן 4, בכפר קטן בתימן, דרך צנעא ועדן, ועד לפלשתינה וישראל בתחילת דרכה.

"יוסף היה על סף בכי, אך הצליח לעצור את עצמו. אם הבית גזרה באחת את מה שהיה חלק ממנו כל חייו – הפאות. היא לקחה את הציצית שלו, ונתנה לו בגדים ללא ציצית. איך הוא ילך בלי הציצית ובלי הַסִּימוֹנִים שהיו לו? ברגע אחד השאירה אותו אם הבית לבד, ללא משפחה וללא הזהות היהודית שהיה רגיל אליה."

הספר "שוקולד מריר", בהוצאת אופיר ביכורים, המבוסס על סיפור אמיתי, הוא ספר הביכורים של בני עדוי שנולד בכרם התימנים שבתל אביב, התחנך ולמד בבית ספר יסודי במושב דישון שבגליל העליון, בתיכון הימלפרב שבירושלים, ובאוניברסיטת בר אילן. מאז ומתמיד, כתב למגירה שירים וסיפורים קצרים. זהו ספרו הראשון, ספר שמאז היותו צעיר ידע שיכתוב אותו, רק לא ידע מתי.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ