ברלין 1961

קנדי, חרושצ'וב והמקום המסוכן ביותר בתבל

פרדריך קמפ

Berlin 1961

אפקים 304
יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 2016, מכיל 575 עמודים, תירגום: כרמית גיא. עיון » הסטוריה של המאה ה- 20


הוסף לסל
קנה חדש: ₪118.00 ₪108.56

ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.5
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:58
533 התעניינו בספר


תקציר הספר
יותר מחמישים שנה לאחר המשבר, ועם התמורות הכבירות בגאוגרפיה הפוליטית של העולם, אנו נוטים לשכוח כי בברלין ב־1961, באחד משיאיה של המלחמה הקרה, ניצב העולם כולו לפני סכנת השמדה נוראה.
טנקים סובייטיים ואמריקניים ניצבו במרחק מטרים אחדים אלה מאלה והפגינו את נחישות שולחיהם לא לסגת במאבק על השליטה. די היה בטעות קטנה אחת, בקריסה זמנית של עצבי חייל אחד, והלהבה הייתה מכלה הכול.
נשיא ארצות הברית הצעיר, מוכה מן המשבר בקובה, וראש ממשלה סובייטי לחוץ ונרדף, מבית ומחוץ, התייצבו זה מול זה כמו החיילים שלהם, שהם שלחו לחזית ומנעו ברגע האחרון מלחמת עולם שלישית, שבמוקדה העיר המחולקת מאז מלחמת העולם השנייה.
כתיבתו של פרדריך קמפ סוחפת ומרתקת, ולצד הרקע המדיני והפוליטי של העימות, הוא משלב קטעי זיכרונות ותגובות של אזרחים מן השורה שהתבוננו במתרחש לנגד עיניהם והתקשו להבין את שורשי המחלוקת המסוכנת.
מחקר קפדני ומסועף ומצבור של מסמכים ועדויות שרבים מהם לא נחשפו עד כה משמשים את המחבר בספרו המרתק והמסעיר. כמו שכתב ד"ר הנרי קיסינג'ר, לפרשה המגוללת בספר יש לקחים והשלכות גם לזמננו.

פרדריך קמפ היה במשך יותר מ־25 שנים כתב, עורך ובעל טור בוול סטריט ג'ורנל. כיום הוא מנכ"ל מכון המחקר היוקרתי המועצה האטלנטית (Atlantic Council). ספריו נחשבים עד היום מקורות רבי־חשיבות בתולדות המלחמה הקרה.

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ