סיפור וקמע - תופעות בעולם הרז והנסתר / עוזיאל חזן

סיפור וקמע

תופעות בעולם הרז והנסתר

עוזיאל חזן
ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
39 התעניינו בספר

תקציר הספר
סיפור וקמע מורכבת ממבוא ומששה סיפורים. בספר משולבים איורים צבעוניים של אמן היודאיקה הבינלאומי, רפאל אבקסיס, בצירוף הסברים על מבנהו של כל איור. הציורים נעשו בהשראת החומר הכתוב. התכנים האמנותיים, האפופים הילה של מיסתורין, יונקים ממסורות ושורשים יהודיים עתיקים ומסמלים מזרחיים, עם תפיסה מתחדשת בצבע, בצורניות ובטכניקה.
המבוא לחבור זה נתמך בחומרים מדעיים בנושא הקמעות, מבוסס על תופעות עכשויות ועל ניתוח כללי.
הסיפורים, כנסיון להעלות, לראשונה, את תופעת הקמעות והשפעתם באורח סיפורי ועלילתי - מבוססים על גרעינים היסטוריים ועל חומרים ומילות סוד קבליים וקמעיים. צירופי המילים ואותיות הסוד המרכיבים את לוחות הקמע, הינם יהודים בעיקרם, אולם שימושם רב בקרב הנוצרים ובני דתות אחרות המאמינים ומכירים בכוח השפעתם.
נושאי הקמעות מלווים אותנו משחר ההיסטוריה. קמעות ששמרו על אישה הרה, על היולדת והרך הנולד. לחשים שהגנו מפני כישוף, עין הרע ומחלה; שמות קדושים שהרחיקו רוחות רעות, ריפאו דווי נפש והשיבו לב אוהב ואיחוי לב שבור. צירופי אותיות שאיתרו אדם אובד, הביאו ברכה בעסקים ושמרו בשעת הסכנה. סיפורים על מוצא אחרון, למי שרפו ידם ואפסה תקוותם. מפתח קסמים לכל בקשה ומשאלת-לב.


הקורא עיר הקורא מתי
אלי פילו הרצליה לפני 10 חודשים מענהעוזיאל חזן (סופר על המוקד)
נולד במרוקו בשנת 1945 בכפר תמזרשת שבאטלס הגבוה. עלה לארץ בשנת 1955 והתחנך בעליית הנוער, ברמת הדסה ובקיבוץ רשפים. שירת בצבא הקבע. למד היסטוריה באוניברסיטת באר-שבע. בוגר סמינר למדריכי גדנ"ע ב"רכסים". למד בסמינר למדריכים מרכזיים ב"בית רוטנברג" חיפה. בוגר האוניברסיטה העברית במש... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ