מי אומר שפילים לא יכולים לרקוד ?  - IBM במהפך היסטורי / לואיס ו' גרסטנר

מי אומר שפילים לא יכולים לרקוד ?

IBM במהפך היסטורי

לואיס ו' גרסטנר
ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
479 התעניינו בספר


תקציר הספר
סיפורו האישי של לו גרסטנר ובו הוא מתאר צעד אחר צעד את בואו לי.ב.מ, ואת דרכו לבנות מחדש את המנהיגות בתוך החברה, ולהציב בפני העובדים תחושה מחודשת של מטרה.

זהו סיפור מדהים של המהפך כפי שהוא מובא מכלי ראשון.
הוא לוקח את הקורא אל תוככי עולם ההנהלה הראשית של י.ב.מ ואל התהליכים שאין חזרה מהם בקבלת ההחלטות

1990 היתה השנה הרווחית ביותר בתולדות י.ב.מ. ב-1993 עברה תעשיית המחשבים שינויים מהירים כל כך, עד כי החברה הפסידה 16 מיליון דולר ועמדה לקרוס בשל גודלה וחוסר פתיחותה לשינויים שאירעו מסביבה, כמו למשל, פריצתו של עידן המחשב האישי ש- י.ב.מ עצמה סייעה להמציא.

ואז הובא לו גרסטנר לנהל את י.ב.מ.

כמעט כל אלה שעקבו אחר התמוטטותה של י.ב.מ, הסמל האמריקני האדיר, שיערו שגרסטנר הצטרף לי.ב.מ. כדי לפקח על פירוק החברה ליחידות עסקיות אוטונומיות.
אסטרטגיה זו, שהיתה בעיצומה כאשר הוא הגיע לחברה, היתה מחסלת את התאגיד שהמציא רבות מהטכנולוגיות החשובות של התעשייה.

במקום זאת תפס גרסטנר פיקוד על החברה ודרש שהמנהלים יעבדו יחד כדי לכונן מחדש את משימתה של י.ב.מ. לספק פתרונות מיחשוב ללקוחותיה.
גרסטנר גם קיבל החלטה נועזת לשמור על החברה כגוף אחד ולקצץ במחירי המוצר הבסיסי של החברה, כדי לשמור על יכולתה של החברה להיות תחרותית.

הוא הכריז "הדבר האחרון ש - י.ב.מ זקוקה לו כעת, הוא חזון".

"מי אמר שפילים אינם יכולים לרקוד" הוא סיפורו האישי של לו גרסטנר ובו הוא מתאר צעד אחר צעד את בואו לחברה, ואת דרכו לבנות מחדש את המנהיגות בתוך החברה, ולהציב בפני העובדים תחושה מחודשת של מטרה.
זהו סיפור מדהים של המהפך כפי שהוא מובא מכלי ראשון. הוא לוקח את הקורא אל תוככי עולם ההנהלה הראשית של י.ב.מ ואל התהליכים שאין חזרה מהם בקבלת ההחלטות , והוא גם מביא את מסקנותיו באשר לדרכים בהן יש לנהל חברת ענק כדוגמת י.ב.מ.

לו גרסטנר היה יו"ר ומנכ"ל של י.ב.מ מאפריל 1993 ועד 2002 שאז פרש מתפקידו כמנכ"ל ונשאר לשמש יו"ר חבר המנהלים.לקט ספרים מאת לואיס ו' גרסטנר
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של לואיס ו' גרסטנר


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ