ללכת עם האנשים

עודד טירה

יצא לאור ע"י הוצאת מטר, בשנת 2015, מכיל 232 עמודים,


הוסף לסל
קנה חדש: ₪75.00 ₪67.50

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
76 התעניינו בספר

תקציר הספר
ללכת עם האנשים הוא סיפורו האישי המרתק של תא"ל במיל' עודד טירה, מי שהיה מפקד פינוי חבל ימית, קצין תותחנים ראשי, מקימה ונשיאה של פיניציה אמריקה ישראל, נשיא התאחדות התעשיינים וכיום מכהן כיו"ר המועצה הלאומית לספורט.
טירה מתמקד בספרו בכמה צמתים חשובים בתולדות המדינה, שהיתה לו הזכות להיות נוכח בהם ולהשפיע עליהם. כך למשל, פינוי חבל ימית – אבן דרך בתולדות המדינה - שזוכה בספר לראשונה להצגה מנקודת מבטו של מפקד הפינוי. טירה חושף בספר פרטים חדשים על ימי הפינוי, כולל מפגשים מרתקים עם הרב כהנא ,עם צחי הנגבי ועם המתנגדים לנסיגה, ואינו מהסס לספר על הקשיים האישיים שנתקל בהם.
כנשיא התאחדות התעשיינים עמד טירה בחזיתם של מאבקים ציבוריים בעלי חשיבות מכרעת: גובה שכר המינימום, השביתות הארוכות בנמלים ששיתקו את המשק, מאבקים של עובדים מול עובדים, ועוד.
לדברי טירה, אין קורס מזורז למנהיגות. אמנם נדרשות למנהיג טוב תכונות מלידה, אך אותן יש להעצים עם השנים. אמונה בצדקת הדרך, אחריות אישית ודוגמה אישית, הן בעיניו הערכים המובילים, ומעל כולם עומדת האינטליגנציה הרגשית שמאפיינת מנהיגים חשובים.
בעיני טירה, משמעותה של אינטליגנציה רגשית אצל מנהיג - היא "ללכת עם האנשים". וכפי שהוא אומר בספר: "כשאתה מבין את אשר בלבם וגם במוחם, של אנשיך - קל לך יותר להוביל אותם".


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ