כדי לחיות צריך למות קודם / אלי דרזי

כדי לחיות צריך למות קודם

אלי דרזי

בשנת 2015, מכיל 334 עמודים,ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:63
200 התעניינו בספר

תקציר הספר
רוב האנושות חיה בחרדה, מתח ולחץ בגלל אורח חיים מטורף של ריצה עיוורת אל עבר מטרות, שהחברה הציבה לפניה. כולם רוצים להצליח, להשיג ולהגשים את עצמם, כאילו שהם לא מוגשמים. הטירוף הזה להגיע, להשתנות, גורם לכל הסחרור הזה, בו נמצאת האנושות היום. כדי לצאת מהלחץ והחרדה אנו פונים לעזרה. כוהני הדת החדשים הם כל הפסיכולוגים, הפסיכיאטרים והתרפיסטים למיניהם, לחבר'ה האלה לא תחסר עבודה כל עוד האנושות ממשיכה במומנטום הזה.
מחשבה, ידע וזיכרון מפעילים אותנו ולא החיים כפי שאנו מאמינים.
מחלות השכחה מסבירות טוב יותר את מצבו של האדם, מי אתה ללא זיכרון? כל הנעלות שלך, כל היצירה שלך, כל ההמצאות שלך: הדת, האלוהים, התורה, הלאום, המדינה, המסורת, השבט, המשפחה, האגו – כל אלה אינם קיימים כאשר אין זיכרון. מה אתה שווה ללא זיכרון? היכן התודעה שכל כך התפארת בה? היכן הזהות, בה השקעת מאמצים רבים כדי לטפח, לבנות ולתמוך בה?
הכול נעלם, מה שנשאר זה רק הגוף, אבל במצב הזה גם הוא כבר לא אותו גוף, משום שהתשת אותו עד כלות עם כל השטויות שלך, הרסת את כל תאי המוח שלו, את רקמות העצב העדינות, שעשו עבודה זרה להם במאמצים שלך לטפח את הזהות הבדויה שבנית לך.
הפכנו להיות בני אדם קהים, אטומים וחסרי רגישות, אשר אדישים לכל חוסר הרגישות והאכזריות שסביבנו, כל מה שמעניין אותנו זה לספק את השעמום המטריד הזה, שאין לו סיפוק.
המין האנושי מתנהג ופועל כרובוט, אין שום דבר חי בהתנהגותו ובפעילותו, הוא פועל מתוך תכנות, כאילו תוכנה אחידה מפעילה אותו. הוא פועל רק על פי זיכרון מת וקבוע שנצרב בו על ידי החברה.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ