הנהלה ציבורית של אירגונים ללא כוונת רווח / ניסן לימור

הנהלה ציבורית של אירגונים ללא כוונת רווח

ניסן לימור

יצא לאור ע"י הוצאת ספריית פרסומים מקצועיים, עיון »
שפת הספר: עבריתללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
101 התעניינו בספר

תקציר הספר
משקלם ההולך וגובר של ארגוני המגזר השלישי והתפקידים החיוניים אותם הם ממלאים מדגישים את הצורך בזמינות המידע על מהותם תכונותיהם ודפוסי פעילותם של ארגונים אלה והשוני שבינם לבין ארגונים ממשלתיים וארגונים פרטיים - עסקיים.
החזון ורוח ההתנדבות היו מאז ומעולם הליבה של ארגוני המגזר השלישי. בעקבות השינויים שחלו בשנים האחרונות בדרכי העבודה של העמותות ובאתגרים שעמם עליהן להתמודד בדרך לביצוע מטרותיהן, חייבות ההנהלות הציבוריות שלהן להתאים עצמן לנורמות תובעניות יותר של שקיפות ומינהל תקין. כמי שמשמשת שנים רבות חברה בהנהלות ציבוריות וכיו"ר מגזר ההתנדבות והמלכ"רים, מצאתי בספר זה מידע מקצועי רב-ערך, הסברים ותשובות למגוון שאלות וסוגיות שמעסיקות את חברי ההנהלות הציבוריות בישראל. הלנה גלזר יו"ר מגזר ההתנדבות והמל"כרים ויו"ר ויצ'ו העולמית
אחת ההתפתחויות החשובות ביותר המאפיינות את החברה הישראליות בשנים האחרונות הוא מעמדם ההולך ומתחזק של ארגוני המגזר השלישי. התפתחות זו באה לידי ביטוי במספר הרב של הארגונים החדשים המצטרפים כל שנה לרשימת ארגוני המגזר השלישי, במגוון רחב של תחומי הפעילות בהם מעורבים. ובמספר האזרחים המעורבים, בפעילותם הן כעובדים והן כמתנדבים ובהיקף המשאבים הכספיים העומדים לרשותם.

ארגוני המיגזר השלישי עוסקים באספקת סוגים שונים של שירותים ובייצוג הצרכים והאינטרסים של קבוצות אוכלוסייה שונות, ובהן אוכלוסיות המהוות את החוליות החלשות ביותר בחברה הישראלית.

משקלם ההולך וגובר של ארגונים אלה והתפקידים החיוניים אותם הם ממלאים מדגישים את הצורך בזמינות המידע על מהותם תכונותיהם ודפוסי פעילותם של ארגונים אלה והשוני שבינם לבין ארגונים ממשלתיים וארגונים פרטיים - עסקיים.

ספרו של ניסן לימור ממלא משימה זו בהצלחה רבה. הספר מתמקד אומנם בהנהלות הציבוריות המהוות מרכיב מבני בסיסי של ארגונים אלה. אך במקביל הוא פורש יריעה רחבה של נושאים נוספים של פעילות האירגונים.©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ