מה אמר הבודהה - אסופת שיחות מרכזיות מהכתבים הבודהיסטים / שי שוורץ

מה אמר הבודהה

אסופת שיחות מרכזיות מהכתבים הבודהיסטים

שי שוורץ

בשנת 2004, עידן חדש » לימודי המזרח
שפת הספר: עבריתללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
341 התעניינו בספר

תקציר הספר
מה אמר הבודהה: אסופת שיחות מרכזיות מהכתבים הבודהיסטים
אסופת שיחות המרכזיות ביותר מתוך הכתבים הבודהיסטים הקדומים ביותר שנשתמרו לצד 3 מאמרים בעניין היחס של הבודהיזם לאלוהים ולמבנה היקום ועל התפקיד המשלים בכתבים הבודהיסטים.

הקדמת המתרגם
הבודהה לימד את הסבל והקץ לסבל, או מה שמכונה 'תורת ההזדקנות והמוות'. בארבעים וחמש שנות הלימוד העביר הבודהה אלפי שיחות אותן תלמידיו שיננו והעבירו מדור לדור עד שאוגדו בכתב בקאנון הפאלי המכונה טִיפִּיטַקָה (Tipitaka), 'שלושת הסלים'. הסל הראשון הוא הוִינָאיָה (Vinaya Pitaka), הסל השני הוא סל הסוּטְרוֹת (Sutta Pitaka), והסל השלישי הוא סל האַבְּהִידְהַמָה או 'הלימוד הגבוה' (Abhidhamma Pitaka). קובץ זה של שיחות אותן העביר הבודהה לתלמידיו נלקח מסל הסוטרות של הקאנון הבודהיסטי התֵרֶווָאדִי (Theravada). זרם זה הוא הקדום ביותר במסורת הבודהיסטית שנותר עד היום כפי שנמצא אותו בארצות דרום מזרח אסיה ביניהן סרי לנקה, מיאנמר (בורמה לשעבר), תאילנד, קמבודיה ולאוס. הסוטרות תורגמו מאנגלית עם השוואת המונחים המקבילים בשפת המקור. התרגומים ברובם מתוך ספרים בהוצאת ה-BPS (Buddhist Publication Society, Kandy, Sri Lanka), וחלקם נלקחו גם מתרגומים בורמזיים.


תודה למי שתרם ועזר להוצאת הספר בתרגום וביעוץ: אלכס צ'רניאק, סול פלדמן, גיורא שוורץ, ולכל מי שתמך. שכולם יהיו מאושרים וישיגו את השלווה העילאית, ניבּאנה.
שי שוורץ (סופר על המוקד)
שי שוורץ, 36, עוסק בבודהיזם משנת 1998 בלימוד תרגול ועשייה. שהה חודשים ארכים במנזרים בודהיסטים ומרכזי מדיטציה בבורמה, סרי-לנקה ואירופה ולמד תחת מורים שונים מזרם התהרוואדה. בארץ פועל יחד עם עמותת ניומן להקמת מרכז בודהיסטי תחת הנחייתו של הנזיר המכובד פרה עופר עדי. מפעיל האתר וההו... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת שי שוורץ
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של שי שוורץ


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ