שחיתות פוליטית בישראל - הספרייה לדמוקרטיה # / דורון נבות

שחיתות פוליטית בישראל

דורון נבות

הספרייה לדמוקרטיה
יצא לאור ע"י הוצאת המכון הישראלי לדמוקרטיה, בשנת 2012, מכיל 576 עמודים, עיון » פוליטיקה - ישראלללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
383 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר מנתח את כל פרשות השחיתות הגדולות בצמרת הממשל והשלטון בישראל מאז קום המדינה ועד היום. הוא עושה זאת על ידי שילוב של מחקר תאורטי והשוואתי עם הצגת נתונים שלא פורסמו עד כה. הטענה המרכזית שלו היא שהשחיתות הפכה לתופעה מרכזית בפוליטיקה הישראלית וששינויים שקידמה האליטה הפוליטית-הכלכלית מאז שנות השמונים של המאה העשרים שינו את פניה של התופעה ואת גילוייה השונים. עוד טוען הספר כי בשנים האחרונות מתחולל בישראל מאבק על טיבם של הפוליטיקה והשלטון, ובכלל זה מאבק על השאלה מהי שחיתות פוליטית.

לאחר שהספר מספק מסגרת מושגית ותאורטית קצרה הוא פורשׂ את ההיסטוריה הלא רשמית של הפוליטיקה והשלטון בישראל - החל בימי מפא"י, עבור בשלטונו של מנחם בגין, ממשלת הרוטציה וממשלת רבין השנייה, וכלה בתקופת ממשלת נתניהו הראשונה, עידן שרון וממשלת אולמרט. לצד כל אלה מוקדש פרק מיוחד לשלטון המקומי. הספר נחתם בפרק המלצות לצמצום כמה מהדפוסים המושחתים המסוכנים, והמורכבים, שהתפתחו בשנים האחרונות בישראל.

ד"ר דורון נבות הוא מרצה במחלקה לממשל ורעיון מדיני בבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה. בעת כתיבת הספר היה חוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ