אריות יהודה

סיפורם המופלא של המכבים

עמית ארד

בשנת 2013, ספרות »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪90.00 ₪81.00

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
3 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:44
1621 התעניינו בספר


תקציר הספר
השנה היא 180 לפנה"ס. יהודה בן מתיתיהו הינו נער צעיר. כוהני בית צדוק מנהיגים את העם היהודי מזה מאות שנים. זוהי היהדות המקורית שאינה מוכרת לנו היטב כיום, יהדות כוהנית, ממורכזת פולחני הקרבת קורבנות בבית המקדש, נסמכת על הכתוב בלבד ומתנהלת לפי לוח שנה שמשי. אולם מעמד הכוהנים הולך ומתערער. פלגים חדשים מאיימים על מעמדם - המתייוונים והחכמים. ברקע היחלשות הממלכה הסלווקית ועליית כוחה של רומא. כל אלה משפיעים על מה שיהפוך להיות הניסיון הראשון בהיסטוריה להשמיד דת שיתפתח למרד המכבים והקמתה של ממלכת החשמונאים ...

היזם ועוה"ד עמית ארד טווה במיומנות ובכשרון רב את סיפורם המרתק של יהודה המכבי ואחיו באחת התקופות החשובות בתולדות העם היהודי. הרומן מתמקד בשנים 180-160 לפנה"ס, במהלכן הגיע לשיאו מאבק המנהיגות בין הכהנים, המתייוונים והחכמים בארץ ישראל, מאבק שבסיומו נפלה שושלת הכהנים מבית צדוק שהנהיגה את העם היהודי משך מאות בשנים. על רקע היחלשותה של הממלכה הסלווקית ועליית כוחה של רומא, מתרחש הניסיון הראשון בתולדות האנושות להשמיד דת – שהינה הדת המונותאיסטית היחידה, באותה עת. הישרדותה בזכות מאבק אמיץ של העם היהודי בראשות המכבים, השפיעה רבות על התפתחות התרבות האנושית כולה.

הרומן זכה להכרה ולהמלצות חמות מפי הפרופסורים גבריאל מוקד ודוד פסיג:
"רומן מרתק וסוחף, השובה את לב הקורא, גם מבלי שזה יבחין כי הוא לומד כאן פרק בהיסטוריה הלאומית ונחשף לרבדי מידע עלומים, או כאלה שהיו גלויים בפניו עד כה באופן חלקי בלבד. אין ספק כי לפנינו יצירה מאלפת מצד רמת כתיבתה, ערכיותה ותרומתה ללימוד המורשת היהודית. "אריות יהודה" מרים גם תרומה משמעותית ומעניינת לז'אנר הרומן ההיסטורי בארץ." (פרופ' גבריאל מוקד)
"בספר זה, עמית ארד מאפשר לנו להחזיק בצילה של אחת התקופות בתולדות ישראל, שהזמן עמעם את קווי המתאר שלה. הוא מאפשר לנו להכילה בתודעתנו ולהמחישה בפרסונליזציה מעוררת השתאות. בדרך זו מובטח לקוראים להבין את אשר יכול להתרחש בתקופתנו בבהירות ששום מחקר מקיף ככל שיהיה יוכל להציג." (פרופ' דוד פסיג)
על מנת לאפשר לקורא להרגיש כאילו הוא חלק מהסיפור וכדי שיוכל לקלוט את האווירה המדוייקת שהייתה בתקופה ההיא, שולבו ברומן הפניות ל - 5 סרטים המעצימים את החוויה.
"רציתי לאפשר לקוראים שלי חוויה שלא קיימת באף רומן הסטורי. כיוון שהסיפור שכתבתי מבוסס על ההסטוריה של עם ישראל, הדבר הטבעי ביותר עבורי היה להביא את הקוראים תוך כדי קריאת הספר למקומות הללו. את זה השגתי בשילוב סרטים בספר", אומר עמית.
ברומן שולבו 5 ברקודים בפורמט QR codes, הניתנים לסריקה בקלות, על ידי טלפונים חכמים או טאבלטים ומפנים את הקוראים לסרטונים ביו-טיוב אודות האתרים המוזכרים בו.

לקידום הרומן וגיוס ההון להוצאתו לאור לחנוכה 2013 עלה בחודש אוקטובר קמפיין הזמנות מוקדמות הכולל טריילר יפייפה אליו ניתן להגיע דרך הדומיין
www.lionsofjudea.co.il

הרומן מבוסס על מחקר מקיף שכלל שימוש במקורות עתיקים ובמעודכנים ויש בו גילויים רבים על התקופה ומרד המכבים שאינם מוכרים לציבור הרחב.

לפי הרומן "כהן הרשע", הנזכר במגילות מדבר יהודה, כינוי שייחסו החוקרים עד היום ליונתן החשמונאי או לאלכסנדר ינאי, מתייחס לאחד הכהנים המתייוונים שהדיחו את שושלת הכהונה החוקית מבית צדוק. טענה זאת לבדה מהווה מהפיכה בהתייחסות למגילות שכן היא הופכת אותן למקור היסטורי חשוב לתקופת המכבים.


הקורא עיר הקורא מתי
שלי :) לוד לפני 4 שנים ו-10 חודשים מענהעמית ארד (סופר על המוקד)
היסטוריון חובב, עו"ד, יזם וממציא, מרצה לחשיבה יצירתית ומאמן אומנויות לחימה. ייסד בשנת 1999 את WhiteMaps, שפיתחה שיטה להצגת תוצאות חיפוש על גבי מפות אינטראקטיביות (פטנטים רשומים US 10/734,159, US 09/855,751). בעל תואר MBA ותארי BA במשפטים וכלכלה מאוניברסיטת ת"א. נשוי ואב לארבעה ילדים, מתגורר ברמת גן. ... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ