מדינת הרווחה המודרנית במאה ה-21  / בועז אבן חיים

מדינת הרווחה המודרנית במאה ה-21

בועז אבן חיים
ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:61
500 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר מדינת הרווחה המודרנית, דן בשאלה: מדוע צמחה כלכלת ישראל בעשרים וחמש שנותיה הראשונות בקצב מהיר של 5.5 אחוזים לשנה ולאחר מכן, מאמצע שנות השבעים של המאה ה-20 ירדה הצמיחה ל-1.5 אחוזים לשנה? וכיצד ניתן לחזור לרמת הצמיחה הקודמת ולהיות מדינת רווחה מודרנית?


כידוע, בשנות השבעים חל מהפך כלכלי: מעבר לכלכלת שוק חופשי, אך נראה שהתוכנית לא יושמה כראוי. בשלושים וחמש השנים האחרונות פגעה התוכנית בעיקר בשכבות הביניים והשכבות החלשות, בצמיחה- אחרת אין כל הסבר לכך, שדווקא לאחר "המהפך הכלכלי" הואטה הצמיחה בצורה כל כך דרסטית.

יצוין כי העוני גדל ב-1998 ממיליון עניים- ל-1.6 מיליון עניים ב-2008, הפערים בחברה העמיקו והוציאו לרחובות אלפי מפגינים שדורשים צדק חברתי.

נראה כי שינוי בגישה הכלכלית ואימוץ חלק מעקרונות העבר של ישראל עשויים לשפר את המצב הנוכחי. דאגה לחלשים, צמצום הפערים והשקעה רבה יותר בחינוך יכולים להוביל את ישראל להיות מדינת רווחה מודרנית.

המחבר, עורך דין במקצועו, שימש במשך תקופה קצרה כעוזר שר המדע. בספר הוא מנסה למצוא תשובות לשאלות אלה ואחרות באמצעות סקירה והשוואת שיטות כלכליות הנהוגות בעולם לשיטה הנהוגה בישראל


הקורא עיר הקורא מתי
matanrabi23 תל אביב לפני 4 שנים ו-1 חודשים מענה

©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ