סוס טרויאני : מרגלים בעל כורחם / נעם ב.

סוס טרויאני : מרגלים בעל כורחם

נעם ב.
ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
343 התעניינו בספר

תקציר הספר
את הספר סוס טרויאני כתבתי בהשראת סיפוריו של חמו-, ששירת בזמנו בצבא האנדרס ( האנדרס היה השם של יחידה בצבא הפולני שהגיעה לישראל). אותה יחידה הגיעה לישראל לפני הקמת המדינה במסגרת מסעותיה במזרח התיכון. יוסף חמי ניצל את ההזדמנות, בהיות היחידה בארץ נמלט, ומצא מקום מסתור באחד הקיבוצים בישראל.
בצעירותו נעצר אביו של חמי על ידי הרוסים והובל לערבות סיביר, בצעד אמיץ נסע חמי אחריו עד למקום הימצאו, שם שמע את הסיפורים על חקירות הארגון החשאי הסובייטי-הקג"ב במרתפיו האפלים.
בספר אני מגולל מספר סיפורים, על דמויות מרתקות, שחיו ופעלו בברית המועצות בתקופת השלטון הקומוניסטי. היו זמנים – לדבריהם - שמפגש של שלושה אנשים ברחוב, נחשב להפגנה....
בדיקטטורה חזקה ואכזרית זו, רעבונם להשתלטות אף מעבר לגבולות ברית המועצות, לא ידע שובע, והרצון להיות שליטי העולם, העביר את מנהיגיה על דעתם. היעלמותם של אנשים בלי להשאיר עקבות היה עניין שבשגרה.
מדינת ישראל לא חסרה גם היא מרגלים וסוכנים סובייטים לעשרות שהגיעו אליה, בהם ישראל בר- שהיה מקורב לשלטון הישראלי, קלמנוביץ וקלינברג שהיו חלק מרשימה "נכבדה" של סוכני קג"ב שהסתננו לישראל. מאוחר יותר הגיעו ארצה אוליגרכים רוסים שהסתבר שהיו מקורבים לשלטון בישראל. ומאפיה רוסית קמה גם פה, אי אפשר להכחיש זאת.
אולם עם כל השלילה שבדבר, זכתה ישראל בעולים רבים וטובים מברית המועצות, שבהם כוחות בלתי מבוטלים של אנשי מדע, ספורטאים, רופאים, אחיות, אנשי טכנולוגיה, וכמובן מוזיקאים מהמעלה הראשונה
הסיפורים שמופיעים בספר נכתבו בהשראת סיפוריהם של מספר עולים מברית המועצות שהמחבר הכיר באופן אישי ומקרוב . עם זאת, בחלק מן הסיפורים המקוריים ערך נעם שינויים שנראו בעיניו חיוניים.


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-3 חודשים


נעם ב. (סופר על המוקד)
אני סוגר 73 שנים, גמלאי, עוסק במספר תחביבים אחד הוא בניית דגמים של ספינות, וכן אני חובב רדיו. בשנים האחרונות נדבקתי בחיידק הכתיבה. ואכן כתבתי מספר ספרים שהראשון היה סוכנת בשירות המדינה שמפורסם גם בסימניה. ספרים נוספים נכתבו ואני מקווה שייצאו גם לאור. בספר השני – סוס טרויאני כ... המשך לקרוא
לקט ספרים מאת נעם ב.
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של נעם ב.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ