העולם בשנת 2050

ארבעת הכוחות שיעצבו את עתידה של האנושות

לורנס ס' סמית

יצא לאור ע"י הוצאת מטר, בשנת 2012, מכיל 363 עמודים, תירגום: עפר קובר. עיון »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪118.00 ₪106.20

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:48
265 התעניינו בספר

תקציר הספר
תחזית ססגונית, עשירה ומבוססת מבחינה מדעית בדבר עתיד כוכב הלכת שלנו בעוד ארבעים שנה.
לנוכח התפוצצות האוכלוסין, היכחדותם של בעלי חיים, הפגיעה באיכות הסביבה והאמרת מחירי המשאבים - מנפט ועד מים - נותר רק לתהות: איזה עולם אנו משאירים לילדינו ולנכדינו? החדשות הן בעת ובעונה אחת רעות להחריד וטובות להפתיע.
בספר העולם בשנת 2050 עורך המדען והגיאוגרף המוערך לורנס סמית ניסוי מחשבתי סוחף: אם תקבלו את חשיבותם המיוחדת של ארבעה כוחות – מגמות דמוגרפיות, הביקוש למשאבים טבעיים, שינויי אקלים וגלובליזציה – ואת הפרשנות המקובלת לנתונים שיש בידינו על העולם, ותיתנו למערכת להתקדם ארבעה עשורים, מה תהיה התוצאה?
טענתו המרכזית של סמית היא שארבעת הכוחות העולמיים הללו יחוללו תמורה עמוקה ברבע הצפוני של כדור הארץ, והוא יהפוך לאזור עם יותר פעילות אנושית, ערך אסטרטגי גדול יותר וחשיבות כלכלית רבה יותר. לעומת זאת, חלקים אחרים של כדור הארץ יושפעו בדרכים שונות לגמרי.
מלבד מחקר מעמיק וניתוח מידע מרשים, סמית בילה חמישה-עשר חודשים במסעות בעולם וליקט חוויות אישיות, תובנות וראיונות. סיפוריו מהדהדים לכל אורך הספר, ובזכותם העולם בשנת 2050 הוא פרי מחקר מדעי יוצא דופן באנושיותו. הספר, המלווה במפות, בטבלאות ובתצלומים מרהיבים, הוא דין וחשבון עדכני, מאוזן ומרתק בדבר האתגרים וההזדמנויות שבפניהם ניצב העולם במאה הנוכחית.
"דיוקן מרתק של העתיד." - ג´ראד דיימונד, זוכה פרס פוליצר ומחבר רבי המכר התמוטטות (הוצאת מטר) ורובים, חיידקים ופלדה (הוצאת עם עובד).


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ