נסיון חיי

זכרונותיו של אביר מוסלמי בימי מסעי הצלב

אוסמה אבן מונקד'

יצא לאור ע"י הוצאת חרגול, בשנת 2011, מכיל 273 עמודים, תירגום: אלה אלמגור.


הוסף לסל
קנה חדש: ₪99.00 ₪94.05

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
611 התעניינו בספר

תקציר הספר
פנינה ספרותית-היסטורית מלאת חיים ותוססת, אישית ועם זאת רבת-פנים ועתירת גוונים ומאורעות, תובנות והרפתקאות. אוּסאמה אבּן מוּנקִד', בן למשפחת אצולה ששלטה בשייזר אשר בצפון סוריה, היה לוחם, צייד, משורר ופרוזאיקון, איש תרבות מעודן, אספן ספרים נלהב, הרפתקן נודד, דיפלומט רב-קסם ופוליטיקאי ערום ותככן.
הוא נולד ב-1095 - השנה שבה נשא האפיפיור אוּרבּנוּס השני בקלֶרמוֹנט את נאומו חוצב הלהבות שחולל את היציאה ההמונית למסע הצלב הראשון - ונפטר ב-1188, שנה לאחר כיבושה מחדש של ירושלים בידי סלאח א-דין.
פרשת חייו שנפרשה על פני המאה השתים-עשרה כמעט כולה, המאה של מסעי הצלב הראשון והשני, והמאורעות ההיסטוריים המשמשים לה רקע, מופיעים בספרו כעדות אישית מרתקת ומאלפת, עדותו של "הצד האחר", הערבי המוסלמי.
ד"ר אלה אלמגור היא המתרגמת של אבן חזם, ענק היונה: על אהבה ואוהבים (מוסד ביאליק 2005), תרגום שזכה בפרס משרד התרבות לתרגומי מופת. ענק היונה וספרו של אוסאמה (יחד עם הקוראן, אלף לילה ולילה, ואולי עוד חיבור או שניים), הם החיבורים הערביים הקדומים הידועים ביותר בעולם המערבי והמתורגמים ביותר ללשונותיו.פרסומתהתחיל לקרוא לפני שנה ו-3 חודשים
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ