מלכת כל המחלות

ביוגרפיה של מחלת הסרטן

סידהרתא מוּחֶרג'י

The Emperor of All Maladies: A Biography of Cancer

אפקים 292
יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 2013, מכיל 573 עמודים, תירגום: יוסי מילוא. מדע וטבע »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪128.00 ₪117.76

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
83% בנים
5 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:44
1962 התעניינו בספר

תקציר הספר
ביוגרפיה של מחלת הסרטן: קורותיה של מחלה עתיקה שהתגלגלה והיתה לישות קטלנית, מתעתעת, חדורה בעוצמה מטפורית, רפואית, מדעית ופוליטית גדולה כל כך, עד שלעתים מכונה היום כ"מגפה המכוננת של דורנו".

זהו ניסיון לחדור לנבכי המחלה בת האלמוות הזאת, להבין אותה, להסיר את מעטה המסתורין מהתנהגותה. ולהציג שאלה שמעבר לביוגרפיה: הייתכן שהעתיד צופן את סופו של הסרטן? האם אפשר למחוק את המחלה מגופינו ומחברתנו לעולם?

הכרוניקה שהמחבר מגולל תחילתה בגילוייהָ המתועדים הראשונים של מחלת הסרטן לפני אלפי שנים. מלכת כל המחלות מתאר את מאבקם ההרואי של חוקרים ורופאים במאה העשרים לרפא, לדכא ולנצח את האויב הנורא; את המערכה שסופה הבנה מעמיקה של טבעה הנורא של המחלה.

ה"ביוגרפיה" של מחלת הסרטן חושפת את יכולותיו של המין האנושי, את יצר ההישרדות הכביר שלו וגם את יהירותו ואת מיעוט השגתו. שרשרת של גילויים רבי-חשיבות, מפלות, ניצחונות ומיתות אין-סוף מתוארת מנקודת מבטם של אחיו למאבק של המחבר ורבבות קודמיו בחזית נגד האויב המחדש את פניו והיבטיו; המחלה שלפני שלושה עשורים נאמר עליה כי היא עומדת על סף הכחדתה מוסיפה להכות ולהפיל חללים גם בימינו.

מלכת כל המחלות נקרא כספר רב-עלילה והפתעות, כביוגרפיה שגיבורה הוא אויב נורא המטיל אימה – מחלת הסרטן.

סידהַרתא מוּחֶרג'י הוא רופא וחוקר סרטן בוגר האוניברסיטאות סטנפורד, הרוורד ואוקספורד. משמש היום פרופסור באוניברסיטת קולומביה בניו יורק ורופא במרכז הרפואי שלה. מלכת כל המחלות הוא זוכה פרס פוליצר לספרות עיון לשנת 2011


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-2 חודשים


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-9 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ