גמלא טבע ונוף / עופר בהט

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
812 התעניינו בספר

תקציר הספר
נחל גמלא הוא מאתרי הטבע המרהיבים והמיוחדים במינם, לא רק בקנה-מידה ישראלי, אלא גם בהשוואה לאתרי טבע מפורסמים ברחבי העולם כולו. בספר זה מקובץ מידע רב ומפורט על מבנה הנחל, ועל הצומח ובעלי-החיים הנראים בו. בנוסף לכך משמש הספר גם כמדריך למטיילים, ומפורטים בו מסלולי הטיול בנחל ובסביבתו. הטקסט מלווה במפות מפורטות ובהן מסלולי הטיול ונקודות הביקור השונות.
ספר זה איננו רק מדריך הכולל מידע כתוב, אלא הוא גם אלבום מרהיב, הכולל למעלה מ-125 צילומים - כולם בצבע. להכנתו, צולמו במשך 7 שנים אלפי שקופיות המתעדות את נופי נחל גמלא, את עולם הצומח ואת עולם החי שבו. הצילומים מהווים גם כלי-עזר ממדרגה ראשונה, להכרה ולזיהוי הצמחים ובעלי-החיים המצויים בנחל.

המחברים עוסקים זה שנים רבות בהדרכת מטיילים בגולן, וכן במחקר ובתיעוד של עולם הטבע בישראל. עפר בהט, לשעבר מנהל מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע, חוקר במסגרת המחלקה לזואולוגיה של אוניברסיטת תל-אביב וצלם טבע, מתמחה בחקר העופות הדורסים בישראל. עוסק כיום במחקר נשרים. ליאורה בהט, לשעבר מדריכה בבית־ספר שדה גולן של החברה להגנת הטבע, חוקרת במסגרת המחלקה לזואולוגיה של האוניברסיטה העברית בירושלים וצלמת טבע. התמחתה בחקר החסידות המקננות בגולן. עוסקת כיום במחקר גנטי והתנהגותי של אריות בשבייה.


תוכן עניינים

הקדמה
דבר המחברים
מבוא
נחל גמלא - קניון בגולן
הצומח
עולם החי
* זוחלים
* ציפורים
* יונקים
מסלולי טיול בנחל
אל פינות חמד קרובות
ספרות נבחרת
מפתח
לקט ספרים מאת עופר בהט
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של עופר בהט


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ