ביוסמיוטיקה של החיים הבנאליים: מסרים מפיהוק ומאנחה / ג'אן אשכנזי

ביוסמיוטיקה של החיים הבנאליים: מסרים מפיהוק ומאנחה

ג'אן אשכנזי

יצא לאור ע"י הוצאת גוונים, בשנת 2012, מכיל 224 עמודים, עיון »ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
306 התעניינו בספר

תקציר הספר
עיון ראשוני בספרו של פרופסור ג'אן אשכנזי, ביוסמיוטיקה של החיים הבנאליים: מסרים מפיהוק ומאנחה – די בו כדי להבין שמדובר באתגר סמיוטי יוצא מן הכלל. על־פי תפיסתו של המחבר ועל־פי תוכנו של הספר, אין ספק שהספר אינו מיועד לאנשים מתחום הרפואה בלבד אלא גם לאנשים מן השורה, ובעצם לכל בן תרבות. אמנם אינני נמנה עם תחום הרפואה, אך הדבר לא מנע ממני מלקרוא את הספר בשלמותו וללמוד מכל פרקיו – הן הכתובים בשפה מקצועית והן הכתובים בגישה פופולארית.

הספר שלפנינו הוא הצגה אמיתית – מנוהלת בידי רב־האמן ג'אן אשכנזי – של הבחנות, דוגמאות וניסויים, שמתוכם נובעות הנחות שונות, שלכל אחת מהן יש רמת סבירות משלה. איני יכול למנות את עצמי לשופט במצב זה, אך אני יכול להציג לפניכם, הקוראים, את ניסיוני האישי, כביטוי להתייחסות מנקודת הראות של הדברים המוצגים בספר הזה, ולהמליץ לכם לעשות אותו דבר.
פרופסור סולומון מרכוס

פרופסור ג'אן אשכנזי, נוירולוג, עלה לישראל מרומניה בשנת 1972 לאחר מאבק ממושך שתואר בספרו האוטוביוגרפי תיק מס' 148074. עבד כנוירולוג בבית חולים איכילוב, כחוקר במכון ויצמן, וכמתנדב בעיר ירוחם, שם קיבל תואר "אזרח כבוד". פרופסור אשכנזי מונה כמרצה נוירולוג באוניברסיטת תל־אביב. לאחר השתלמויות שונות באוניברסיטה ניו־יורק ובאוניברסיטה פייר־מארי בפריס, זכה לתואר פרופסור מטעם בית ספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל־אביב.

פעילותו כחוקר כוללת כתיבת שנים־עשר ספרים, פרקים בספרי לימוד שונים, וכמאה מאמרים מקוריים בתחום הנוירולוגיה והשינה, אודותם קיבל פרסים מרובים, מונה כחבר כבוד של מספר אקדמיות בעולם. לאחרונה השתתף בקורס החדש לרפואה פורנזית של אוניברסיטת תל־אביב.

מסרים מפיהוק ומאנחה הוא הספר השלישי מתוך סדרת הספרים: ביוסמיוטיקה של החיים הבנאליים. קדמו לו: השינה, השליש האפור של החיים (1996); החיוך, הצחוק והבכי, אמוציות והומור (2010).


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ