וקוץ ודרדר תצמיח לך  / נפתלי גדסי

וקוץ ודרדר תצמיח לך

נפתלי גדסי

יצא לאור ע"י הוצאת צמרת , בשנת 2012, מכיל 214 עמודים, ספרות » ספרות מקוריתספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:29
756 התעניינו בספר

תקציר הספר
בראשית היה גן העדן וממנו גורשנו. אדם ואשתו חוה ושני בניו קין והבל, יצאו לחפש חיים אחרים. אדם אסף סביבו את "העדר" ומנהיגיו, שור אריה ונשר לסייע לו להתחיל מבראשית. על עצמו נטל את הנהגת המסע.

הסיפור "וקוץ ודרדר תצמיח לך", שגיבוריו הם אדם וחוה, מהווה משל למסעו של האדם בעולמנו. ברקע הספר עומדים סיפורים, רעיונות ומיתוסים שונים. ראשית ובמודגש,סיפור גן עדן והיציאה ממנו במקרא. נוסף על כך מופיעים בו סמלים ורעיונות מהמדרש ומהקבלה. כל אלה נרקחים לכלל יצירה שאמנם מקבלת השראה מכל המקורות הללו אך לוקחת אותם למקום אחר, שונה ומעניין.

הסיפור כתוב מנקודת מבטו של אדם, המחליט להפריח את השממה בעולמו לאחר הגירוש מגן עדן. בסיפור מתוארים הרהורי נפשם של אדם וחוה, שלל תהיות, לבטים ותהליכיי נפש השניים. אדם ממנה שלוש חיות אשר יחד עמו יהוו את ההנהגה הראשית- אריה, שור ונשר. וכך יוצאים הם למסע פיסי ונפשי גם יחד.

לאורך הכתוב נפגשות הדילמות של הנפשות הפועלות עם דילמות אשר רלוונטיות לימינו אנו. חטאים, יצרים ושלל קונפליקטים באים לידי ביטוי ומהווים קרקע פוריה להתמודדות האדם עם סוגיות יומיומיות אשר פוקדות אותו.

הסיפור "וקוץ ודרדר תצמיח לך" הוא משל המקביל למסע האנושי כתהליך התבגרות והפנמת ערכים בקרב בני האדם.
איזה כיף לקבל מתנה ספר (:
התחילה לקרוא לפני 4 שנים ו-5 חודשים


נפתלי גדסי (סופר על המוקד)
נפתלי גדסי יליד שנת 1978, נולד ברחובות למייסדי שכונת התימנים מרמורק. סבו היה אדם אמיד חכם ומקובל בקהילה וקבליסט בכל רמח אבריו, "לא מדובר בקבלה המודרנית, הנהנתנית שמטפחת את האני, אלא בקבלה הדתית שעברה מדור לדור, כתפיסת עולם רוחנית, רצופה בקודים המבטיחים את קיום ההוויה של האדם וה... המשך לקרוא


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ