המפכ"ל בקדמת הבמה ומאחורי הקלעים

משה קרדי

יצא לאור ע"י הוצאת ידיעות ספרים, בשנת 2012, מכיל 398 עמודים, עיון » ביוגראפיות


הוסף לסל
קנה חדש: ₪118.00 ₪106.20

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
286 התעניינו בספר

תקציר הספר
המפכ"ל – בקדמת הבמה ומאחורי הקלעים הוא ספר ראשון מסוגו, שבו מוביל אותנו רב-ניצב (בדימוס) משה קראדי, המפכ"ל ה-15 של משטרת ישראל, במסע חושפני ומרתק אל תוך קרביה של עבודת המשטרה.

כמי שניצב במוקד קבלת ההחלטות והנהיג את המשטרה באחת התקופות הסוערות שידעה החברה הישראלית, מציג קראדי את תפקידה במשוואת החוסן הלאומי של מדינת ישראל.

ברצף סיפורים, המתוארים בסגנון קולח ושנון, ובצד מאמרי דעה נחרצים ונוקבים, מציע קראדי הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים של הדרמות שטלטלו את הציבור והתקשורת, חושף אירועים של גדלות נפש, אחווה ורעות לצד בחישות פוליטיות קטנוניות, ומשתף אותנו בלבטים שהיו לו ובתובנות שהאירו אותו כשדן בסוגיות המונחות לפתחה של החברה בישראל.

מהן הסוגיות שעל סדר יומה של המשטרה בישראל? עד כמה מורכב תפקידו של המפכ"ל העומד בראשה? האם אנו חיים במדינה מושחתת, והאם הפוליטיקאים מעוניינים במשטרה חזקה? למי המשטרה מאזינה והאם היא מדליפה מחקירותיה? התשובות לשאלות האלה, כמו גם גילויים חדשים והרהורים מפרשת רמון, מתיקי הרצח של השופט עדי אזר והנערות תאיר ראדה ושקד שלחוב, מבריחת האנס בני סלע, מוועדת זיילר, ממשימת ההתנקות, מהמלחמה בארגוני פשיעה, וממערכות היחסים שבין שר למפכ"ל מקופלים בין שורותיו של הספר הזה, שהוא ספר חובה לכל אזרח שוחר דמוקרטיה.

"אני פושט את המדים, אבל מי כמונו לובשי המדים יודע שמהמשטרה לא פורשים לעולם. להיות שוטר זו דרך חיים, להיות שוטר זה אופי, חיידק המלווה אותך גם לאחר סיום שירותך הפעיל, חיידק שאינו מרפה."
(משה קראדי בדברי הפרדה ממשטרת ישראל)

משה קראדי הוא תושב ראשון לציון, נולד ב-1960 בבת ים. נשוי לדורית ואב לשלושה בנים, אסיף, ניר ועומר. בוגר תואר ראשון בסוציולוגיה ובקרימינולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, ותואר שני במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה. לאחר חמש שנות שירות בחטיבת הצנחנים התגייס למשטרה ב-1984 ולאחר עשרים שנה שמילא בהן תפקידי פיקוד מטה והדרכה ביחידות מג"ב ומשטרת ישראל, מונה בגיל 44 לתפקיד המפכ"ל – השוטר מס' 1.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ