הכנסיות היפות בישראל

דוד רפ

יצא לאור ע"י הוצאת מפה, בשנת 2011, מכיל 288 עמודים, מדריכי נסיעות »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪129.00 ₪116.10

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
680 התעניינו בספר

תקציר הספר
מאות כנסיות פרושות לרוחבה ולאורכה של ישראל. חלקן מזוהות ממרחק בזכות מגדלי הפעמונים הנאים שלהן וכיפותיהן המרהיבות. אחרות נחבאות בסימטאות צדדיות ולעיתים אף הרחק מחוץ ליישובים. רובן ככולן מזמנות למבקרים בהן הפתעה מרגשת.

הכנסיות בישראל הן שכיות חמדה. לצד רבגוניותה של הקהילה הנוצרית הקטנה בארץ מתגלה בכנסיותיה מיגוון רב של סגנונות בנייה עתיקים ומודרניים ועושר תרבותי. כל כנסייה היא למעשה קוסמוס נוצרי ייחודי המשלב מרכיבים, לעיתים מוכרים כריח הקטורת, זימרת המקהלה ונגינת העוגב, ולעיתים כמוסים יותר - שלוות המנזר, אסתטיקת הגנים והידע הרב שנאגר בספריות המנזרים.

קשה להישאר אדישים ליופיין, לגיוונן ולחשיבותן של הכנסיות בישראל. מיליארדי נוצרים מכל רחבי העולם כמהים אל ארץ הקודש ואילו עבור רוב הישראלים, שאינם נוצרים, הביקור בכנסיותיה הוא שאלה של סקרנות ופתיחות לתרבותו של האחר.

הספר הכנסיות היפות בישראל מציג תמונה עדכנית של פרטי הפסיפס הנוצרי שנבנה בארץ במשך קרוב לאלפיים שנה. בלשון קולחת ושווה לכל נפש ובלי לוותר על הדיוק מתאר החוקר והעיתונאי דוד רפ את תולדותיה של כל כנסייה, את התוכנית האמנותית המופיעה בה ואת ייחודה בהקשר תרבותי והיסטורי רחב. האלבום מלווה בתצלומיו המרהיבים של חנן ישכר, המיטיב לזקק את הפן האסתטי והרוחני של המיבנים והאנשים המקובצים בו.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ