לעולם לא ניכנע

מבחר מנאומיו של וינסטון צ'רצ'יל

אברהם עוז

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 2011, מכיל 559 עמודים, תירגום: טל יצחקי. עיון »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪116.00 ₪104.40

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
2404 התעניינו בספר


תקציר הספר
וינסטון צ´רצ´יל היה הנואם הרהוט ביותר בין מדינאי זמנו. בימים שבהם ניצבה בריטניה בודדה במערכה מול גרמניה הנאצית הוא המריץ את בני ארצו להתנגד, ללחום ולנצח, ועורר בהם תקווה בנאומיו עשירי ההבעה, בעלי הנימה הבוטחת, הלהט הלוחמני וההומור המושחז.

"וינסטון צ´רצ´יל גייס את הלשון האנגלית ושלח אותם אל תוך הקרב." דברי הנשיא ג´ון פ´ קנדי בטקס שבו קיבל צ´רצ´יל אזרחות כבוד של ארצות הברית, אפריל 1963.

מתוך אלפי נאומיו של צ´רצ´יל מאז נאומו הראשון ועד ימיו האחרונים, ליקט נכדו וינסטון ס´ צ´רצ´יל את הנאומים הידועים ביותר מתקופת מלחמת העולם השנייה, וגם כמה נאומים שלא פורסמו מעולם.
פרופ´ אברהם עוז, עורך מהדורה זו, הוסיף נאומים שצ´רצ´יל התייחס בהם לבעיית היהודים וצירף הערות שוליים המציידות את הקוראים העברים בידע הנדרש להבנת ההקשר המדובר.

וינסטון ספנסר צ´רצ´יל (2010-1940) רכש את השכלתו ב"איטון" ובאוקספורד, עבד כעיתונאי ואחר כך היה לחבר הפרלמנט מטעם המפלגה השמרנית. בהיותו עיתונאי נשלח למזרח התיכון, דיווח ממלחמת ששת הימים, נפגש עם מדינאים ישראלים רבים וכתב ספר על אותה המלחמה. הוא נודע בתמיכתו במלחמת עיראק ובהתנגדותו לטרור האסלאמי.

"נכדו של וינסטון צ´רצ´יל בחר בכישרון רב לא רק את הנאומים שחישמלו את העולם החופשי והשפיעו עליו, אלא גם נאומים מיוחדים, מוקדמים יותר, שלא היו ידועים." ד"ר הנרי קיסינג´ר


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ