דרך עץ החיים / כללי

דרך עץ החיים

כללי

בשנת 2011,ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:47
1424 התעניינו בספר

תקציר הספר
דרך עץ החיים הוא ספר שנכתב בעילום שם בתקופתנו, שהיא אחרית הימים. הספר חושף את האמת לגבי תכלית הבריאה ותכליתו של האדם. הספר מתאר פסיפס מושלם שמסביר ומציג את כל אשר נסתר מאיתנו מטרום הצמצום... ועד לימינו אנו ועונה על כל שאלותינו לגבי המצאות היקום ונכלל בתוכו ומטרת בריאתו. וכן מסביר ומפרט את "מעשה בראשית" אשר בפרק א' בספר בראשית כשם שלא פורט עד היום.
הספר כולל ארבעה פרקים: פרק א': "החי" - עוסק ומתמקד בהוכחה כי קיים בורא תבוני שתכנן את הבריאה כולה, על פי החוקיות המצויה בכל דבר בעל חיים הקרוי ומכונה "חי". פרק ב': "הבורא" - מסביר ומציג את הבורא התבוני ואת האנרגיה האינסופית (הגורם האנרגטי) אשר מפיחה חיים בכל, מניעה, מאפשרת ויוצרת את הדינמיקה ביקום, את הווצרות השמיים (סביבת מודעות הבורא, מלאכים, ועץ החיים) נשמות בעלי החיים ונשמות בני האדם וכן יצירת הארץ – סביבת היקום הדינמי. פרק ג': "הבן" - עוסק בעץ החיים –"הספירות" ורוח ה' שהופעלה באדם הראשון בסיפור גן עדן ועד לפעילותו של המשיח כמייצג צלע אחת מרוח ה' שחולקה ופעילות הצלע השנייה (אליה) בעולמנו עד ל"יום ה' הגדול". פרק ד': "הנצח" - עוסק בתכלית שלמענה נברא היקום ובמרכזו האדם הנעלה וסביבו כל בעלי החיים, תכלית בריאתו ותכנית הבורא לשלב הבא של האנושות שתוותר ותתפתח לאחר, "יום ה' הגדול".
ספר מעניין מאוד, נוגע בתחומים רבים: חברתי, היסטורי, כלכלי, דתי, מדעי ובהיבט פיזי על הסביבה. הספר מפרט תיאוריה יחודית וחדשה (שמקבלת תימוכין מהחוקיות הפשוטה המוכרת לאנשים בתחומים השונים) שמסבירה את מבנה האטום, איך האנרגיה מסודרת בו לפני שהיא יוצאת החוצה ואת הגורם לכך שיש אורכי גלים שונים, איך ובאיזה מצב הם נבנו. הספר מתאר גם את מגמת מהלך היקום, תחילתו וסופו.

הספר נוגע בכל עניין תכלית ותפקוד הדתות השונות בעולם, ומכניס אותן תחת מסגרת רחבה וכוללנית יותר, שממחישה את תרומת הדתות והתכלית שלשמה הן קיימות, ומה בסופו עתיד לצאת מכך.
הספר נותן משנה סדורה והגיונית לתכלית המציאות שלנו, שבה נמצאים דברים גלויים ונסתרים (כגון: סביבת היקום והמגמות בו, פלנטות, כוכבים, הימצאות בורא, הדתות, התפתחות המדע, תיאור המציאות הנוכחית בעולמנו, "מלאכים" אנרגיות ועוד.)

שני עניינים משמעותיים בספר זה הם התיאוריה המפורטת בדבר מבנה האטום ואופן היווצרותו במקור (דבר שהוא חדשני, ובעצם כתחליף ל"תיאוריית הקוונטים" שנועדה להסביר ולמצוא את המקור והסיבה לשינויים שנובעים מהאטום, כאשר הוא משחרר אנרגיה.) עניין נוסף הוא אופן ומשמעות פירוש דברים מסויימים בתנ"ך, כגון "ששת ימי הבריאה" בבראשית א', (שכידוע קיימת בהם סתירה מוחלטת) לאחר שהספר בונה את ההשקפה לאורך הפרקים שלו, ואז אפשר להבין את ששת ימי הבריאה בהתאמה על התפתחות היקום, בהתאם לידע המדעי הקיים בימנו. הוא גם מסביר ומפרט דברים נוספים כגון סיפור גן העדן, נבואות שונות ועוד.

המסקרן בשני עניינים אלו יהיו תגובות החוקרים והמדענים לתיאוריית מבנה היסוד ודרך פעולת היקום מצד אחד, (ואם דבר זה יצור שינוי תפיסתי) לעומת דעות אנשי הדת ביחס לפירושים לספר בראשית ונבואות נוספות, ולחיבור והמיזוג שעושה הספר בין תחומי הדת והמדע.

קריאת הספר לא קלה, הוא מצריך ריכוז מהקורא ומעקב אחר הקישורים שעושה המחבר לרמות השונות שלהן הוא מתייחס. הוא מתחיל מהדברים הפשוטים והטריוויאלים ביותר, ומרחיב את הפרספקטיבה שלנו עם הקריאה וההבנה, עד שהיא הופכת למקיפה את כלל המציאות המוכרת והלא מוכרת.
הערות השוליים הרבות לא מאפשרות קריאה שוטפת, אך מבהירות דברים הכתובים בגוף הכתוב בצורה יעילה ובשפה פשוטה.

סה"כ הספר כתוב בשפה נוחה שיכולה להיות מובנת לכל, התובנות והתיאוריות "מאירות עיניים", ומסקרנות במיוחד דעות הפיזיקאים ואנשי הדת בעתיד, ובנושאים בספר שמחברים בין שתי גישות אלו: דת, מדע, והיסטוריה.

נ.ב.
בחלק מהערות השוליים קיימת אינפורמציה שאינה מצויה בגוף הכתוב, ובאחת מאלו מסביר הספר את משמעות מציאות הפירמידות במצריים, והשפעתן המפתיעה על חיינו.
התחיל לקרוא לפני 7 שנים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ