מעברים / דוד גוטמן

מעברים

דוד גוטמן

יצא לאור ע"י הוצאת מערכת, בשנת 2011, מכיל 230 עמודים, עיון » ביוגראפיותללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
575 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר זה, השני בטרילוגיה העוסקת בקורות חיי המחבר, מהווה המשך לספרו הראשון, "השיבה הביתה", שתיאר את ילדותו ועלייתו ארצה על סיפון ה"אקסודוס". הספר עוסק בעשור הראשון לקיומה של מדינת ישראל, שהיה מלא אירועים מרגשים המתוארים דרך פריזמה של עלם צעיר ותמים, הנאלץ ללמוד בהדרגה את מחיר התמימות.

זיכרונותיו, תקוותיו, חלומותיו וחוויותיו של המחבר אמנם סובייקטיביים, אך הם מייצגים את מה שעבר על מרביתם של העולים באותה התקופה. הספר מתאר יחס מזלזל ובוטה של "ילדי השמנת" אל ניצולי השואה; תמימות ואמונה בטוב שנוצלו לרעה; מאבקים פנימיים וחיצוניים וקונפליקטים ערכיים שאיתם נפתל המחבר עד למשבר הסופי.

בני דורו, שהתנסו בחוויות דומות, יוכלו לחיות מחדש את עברם באמצעות ההתנסות האישית המתוארת בספר. בניהם, אלה שכבר נולדו בארץ, יוכלו להכיר את ההיסטוריה של אותם ימים לא כפי שמתוארים בספרי ההיסטוריה הרשמיים, אלא כפי שהיא עולה מהסיפורים האישיים השזורים זה בזה.
דוד גוטמן (סופר על המוקד)
דוד גוטמן (PhD), פרופסור אמריטוס, נולד בהונגריה ב-1932, ושרד את השואה בגטו בודפשט. הגיע ארצה על סיפון אניית המעפילים "אקסודוס", הוחזר לגרמניה למחנות מעצר בריטיים ועלה שוב בשנת 1948. למד באוניברסיטה העברית בירושלים עבודה סוציאלית וקיבל תואר בוגר בשנת 1962. שימש כשליח תרבות לקהילה היהוד... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ