תקציר הספר
הסיפור מתרחש בבית חולים לחולי נפש שבו מאושפז יקי (בן דמותו של הסופר), בניהולו של פרופסור גבעון, שהחליט לשלב בין גישת הטיפול המערבית לבין גישות טיפול אלטרנטיביות בנפגעי נפש, המבוססות על חיים בתוך הקהילה. הוא הקים את הית החולים, שהוא מעין מיקרוקוסמוס של העולם, ובו כל מחלקה היא ארץ עם משטרה וצבא משלה.


יום אחד, מספר יקי, אלוהים מקיץ משנתו ומתעדכן לגבי מצבו של העולם. הוא מבין שהיהודים מחכים למשיח ומלחיט למצוא אחד כזה בבית החולים, שם הוא מגלה את המשיח בדמותו של הכותב שולח אותו להציל את בית החולים. אם כאן יעלה בידי המשיח להציל את בית החולים, הוא יהיה כשיר להציל גם את העולם ממלחמות, ממאבקי דת ולאום, מסבר ומצער ולהביא אחווה ושלום.


הספר מדלג בין מציאות לדמיון ומתאר בהומור, מתובל בפיולסופיה וברוחניות, מפגשים קצרים עם שלל דמויות צבעוניות החולפות בחייו של הכותב. העל הקורא מטול ה"משימה" להחליט בעצמו היכן להציב את קו הגבול הנזיל, המפריד בין מציאות לבין הזיה, ובדרך זו אולי גם להבין את עולמם המבלבל והצירתי של הסובלים מהתקפים פסיכוטיים.


יקי (יעקב) מנהיימר, יליד 1966, חלה בהיותו בן 34 בסכיזופרניה מלווה בהתקפים פסיכוטיים ואושפז בבית חולים לנפגעי נפש. בתקופה בה חלה העלה על הכתב את הסיפורים, האירועים, המחזות והמראות שעלו בדמיונו ושאותם חווה כמציאות חיה ומחולטת השזורה בחיי היום-יום שלו.


רשימות קריאה בהן מופיע רוח שטות
ספרות מקור-[ג] למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה אתמול

ביוגראפיה ואוטוביוגראפיה למכירה | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני שבועיים

התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-2 חודשים
©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ