תקציר הספר
כיצד ייתכן שאדם מבוגר, שקול, משכיל ונבון, יניח ליצריו להנחות אותו? זו בדיוק השאלה ששואל את עצמו בֵּניטוֹ טוֹרֶנטֵרָה, מרצה לפילוסופיה שבגיל חמישים זונח את חייו השקטים ופורש את חסותו על עבריינית. התשוקה שמעוררים בו גופה וערמומיותה של זו, גוררת אותו להרפתקה אשר אינה הולמת את גילו.
מאוחר מדי נוכח בניטו לגלות כי ההשכלה והלמדנות שלו לא יוכלו למתן את המשיכה החייתית שהוא חש כלפי אֵדוּאַרדָה פלוֹר, אישה חסרת השכלה ועידון העובדת כקופאית במינימרקט. היא, מצדה, מגלה סקרנות כלפי הגבר הזה, אותו פסימיסט נרגן אשר לעולם אינו פועל לפי השכל הישר, וטרוד כל העת בעניינים שחלפו זה מכבר מהעולם.
השניים יוצאים להרפתקה, ובאופק ענן מעיב כל העת על איש האקדמיה התשוש ועל אהובתו. איש מהם לא יכול להעלות בדעתו כיצד תסתיים ההרפתקה, ברגע שתשוקתו של טורנטרה תגבר שוב על השכל הישר.

עמוק בבוץ הוא מעין לוליטה מקסיקני, וככזה חותר תחת התפיסות הבורגניות ומנסה לחשוף את האופי החייתי המשותף לכל בני האדם מתחת לציפוי הדק של התרבות. הספר זכה בפרס של המשרד הלאומי לאמנויות במקסיקו.

גיירמוֹ פָדַָנִלי נולד ב-1963 במקסיקו סיטי. סופר ידוע ומוערך במקסיקו. הוא גם סטודנט לשעבר, אוטודידקט אדוק ומתאגרף כושל. זהו ספרו הראשון הרואה אור בעברית.

משבחי הביקורת: "יורשם של מחברים צפון-אמריקנים כגון פיליפ רוֹת וטרוּמן קפוטה... פדנלי עוד יזכה לתשבחות הודות לבהירות שבה הוא מנתץ מיתוסים ולעושר הטמון בהישגיו הספרותיים, הנעדרים כל זכר לחנפנות ולקונפורמיזם... ציני ומעורר מחשבה, עמוק בבוץ הוא... סיפור אהבה, גם אם זו אהבה הפורחת בחיקן של האלימות והשפלוּת... אחד הרומנים העמוקים ביותר שנכתבו במקסיקו בשנים האחרונות."


רשימות קריאה בהן מופיע עמוק בבוץ - פרוזה #
ספרים שקראתי | avivit83 בת 35 מפתח תקווה רשימת הקריאה עודכנה לפני שנה ו-11 חודשים

לרוץ לספר לחבר'ה | עופר בן 42 מגבעת שמואל רשימת הקריאה עודכנה לפני 4 שנים ו-9 חודשים

התחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-8 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ