רגע על פני האדמה - שירים 2008-1998 / מירי גלעד

רגע על פני האדמה

שירים 2008-1998

מירי גלעד

יצא לאור ע"י הוצאת הקיבוץ המאוחד, בשנת 2011, מכיל 94 עמודים, ספרות » שירה - מקורספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:9
425 התעניינו בספר


תקציר הספר
שירי רגע על פני האדמה, קובץ שני למשוררת מירי גלעד, הינם שירי התבוננות מפתיעים באיכותם ובתובנות העמוקות הנחשפות בהם. השירים יוצרים רקמה דיאלוגית עשירה ורבת תהפוכות של חיי אדם ומראות עולם."מירי גלעד היא משוררת טבעית: השירה היא לה דרך ייחודית להביט בחייה ולראות את 'תנועות הקיום'. בספרה אין התפנקויות ליריות או התיפייפות. דברי השיר נחרצים ונכוחים. מתוך יכולת התבוננות עצמאית עזת ביטוי, היא מביטה בסביבותיה ובקורות אותה בראייה שירית בוגרת, ההופכת את שיריה המיוחדים לייחודים: 'חיות רחקו מעוצמת האהבה', היא אומרת, או: 'עדיין אתה רץ עם חישוק הילדות/ כנוהג במרכבת אלים', או: 'אותיות כתב ידו על בד מרופט/ זה כל קיומו עבורי ביום הזה', ואף: 'ידיו הקטנות / מסדרות חפצים של ראשית חייו'.

אלה אינם קטעי התפייטות אלא העמדה של חוויה שירית מוחלטת ומקיפה, שאינה מסתפקת בהעברה של רגעים חטופים אלא ממצה את החוויה, והופכת אותה לאמירה שירית מלאה. באורח נדיר בשירה העברית של ימינו, מעמידה המשוררת קטעי חיים המקנים לנו, הקוראים, יכולת ראייה חדשה ומקורית אודות חיים שלמים על מכלול מורכבותם. אולי, כפי שהיא כותבת: 'המקום שהגעתי אליו סמוי מעיני', אבל הוא גלוי ומובהק לעינינו." אורי ברנשטיין

"הניסיון להשתייך ליער", הוא מן המהויות המרכזיות בשיריה של מירי גלעד - היער מושך אותה באמת והיא נכנסת לתוכו, תרתי משמע, גם כדימוי וגם כיער ממשי, מצוידת בעין הודעת לקרב ולהגדיל את המראות: חיה, צמח, אגם ונוף, מתוך יראה וכבוד למופלא ולחידתי.

מאיה בז'ראנו


מירי גלעד, ילידת קיבוץ ניר- עם; מתגוררת באורנית. בעלת תואר דוקטור בספרות משווה; מרצה בנושאי תרבות רב – תחומיים.

ספרה הקודם שעה אחת ביום בהוצאת הקיבוץ המאוחד, זכה בפרס ספרי ביכורים מטעם משרד החינוך והתרבות והמועצה הציבורית לתרבות ואמנות.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ