כתמי אור - חמישים שנות ביקורת ומחקר על יצירתה של דליה רביקוביץ / [ע'] חמוטל צמיר

כתמי אור

חמישים שנות ביקורת ומחקר על יצירתה של דליה רביקוביץ

[ע'] חמוטל צמיר & תמר ס. הס

יצא לאור ע"י הוצאת הקיבוץ המאוחד, בשנת 2011, מכיל 672 עמודים, ספרות » תיאוריה וביקורת ספרותללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
548 התעניינו בספר

תקציר הספר
בספר זה מכונסים לראשונה מאמרים על יצירתה של דליה רביקוביץ (2005-1936) שפורסמו מרגע הופעתה על בימת השירה הישראלית באמצע שנות החמישים ועד היום. מאמרי יסוד שסיפקו מפתח מוקדם לשירתה ואבדו במוספים ספרותיים נושנים נדפסים כאן מחדש בדפוס בהיר ונגיש, לצד מאמרי מחקר וביקורת מקוריים הרואים כאן אור לראשונה. כל המאמרים מגלים פנים מגוונים ולעתים נסתרים ביצירתה של המשוררת החשובה בדורה, מספרים את תולדות שירתה ויצירתה הסיפורית ומאירים את התפתחות דיוקנה ומקומה בתרבות הישראלית.
ספר זה ממלא חֶסֶר בולט בתרבות הישראלית. הוא מעניק, לראשונה, מבט סדור ומקיף על התקבלותה של היוצרת הישראלית הדגולה לאורך כל שנות יצירתה ובתוך כך מאיר את הספרות הישראלית בחצי המאה האחרונה. לצד רשימות הערכה שהוקדשו לקבָציה עם פרסומם נכללו כאן גם קריאות מפורטות בשיריה וכן מאמרים עקרוניים ורחבי-היקף המאפשרים הבנה מעמיקה של כתיבתה.


העורכות
ד"ר חמוטל צמיר מרצה במחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. ספרה בשם הנוף: לאומיות, סובייקטיביות ומגדר בשירת שנות החמישים והששים ראה אור ב-2006. ד"ר תמר ס. הס מרצה בחוג לספרות עברית, יידיש ופולקלור באוניברסיטה העברית בירושלים.

תצלומים: דליה רביקוביץ בצעירותה, השנה ושם הצלם אינם ידועים; רביקוביץ במרס 1988, צילום: דינה גוּנה.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ