מתנה למדינה / יפית איטח

מתנה למדינה

יפית איטח

יצא לאור ע"י הוצאת אופיר ביכורים, בשנת 2011, ילדים » ילדים 7-3ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
1850 התעניינו בספר

תקציר הספר
"..היא באה אלי וסיפרה לי..." "מי באה אליך"? שאלה אימא. "המדינה..היא הייתה כאן וסיפרה לי כמה היא עצובה, ולכן החלטתי להכין לה מתנה כדי לשמח אותה ולעלות חיוך על פניה" "המדינה?" התפלאה אימא. "מה זאת אומרת? איפה היא?" "אימא, את לא רואה?" הסביר צחי,"המדינה היא הבית שלנו, החצר הרחובות, כול מה שאת רואה סביבך".
הספר מתנה למדינה, מגולל את סיפורו של צחי, ילד נבון ורגיש, המעוניין לחגוג למדינה יום הולדת, זאת לאחר שהמדינה התעטפה בעצבות ומתקשה לשמוח. צחי מעוניין לשמח אותה ולשם כך הוא רותם את כל ילדי הגן לחגיגות למען המדינה. צחי, בשיתוף הילדים נרתם למשימה ומעניק לה
שיר, דגל ו סוכרייה תוך שמירה על הסביבה.

הספר מתנה למדינה נולד מתוך צורך להעניק לילדי הגן חינוך לאהבת המולדת ולנתינה.
בשפה רהוטה וקולחת ובעזרת מוטיבים מתוך חייהם של הילדים, רוקחת המחברת, יפית איטח סיפור סגנוני, דידקטי, מעורר עניין ומרגש עד דמעות.
ב- 11בפברואר 2000 נפל צחי איטח, בנה, בלבנון והיה לחייל האחרון שנפל שם. מתוך הכאב הגדול גמלה בליבה ההחלטה להפוך את הסיפור לספר ולהפוך את בנה לגיבורו.
עוד בחייו רצתה להעביר את המסר דרכו:"להעניק מתנה למדינה בלי לצפות ולקבל". צחי היה נער בעל ערכים לאומים גבוהים, נטייה אומנותית מובהקת המתבטאת היטב בתחום הכתיבה וכמובן בעל רצון עז להתגייס ודווקא לקרבי.

קרוב ל- 30 שנה חינכה יפית איטח דורות של ילדים בישראל ולימדה את הנושא "אהבת המולדת" השזור בנימי נפשה, בגן הילדים ובבתי הספר . הסיפור נוצר מתוך הצורך לחנך את ילדי הגן לאהבת המולדת ולנתינה , והיא נהגה לספר אותו לקראת יום העצמאות.

במהלך השנים היה הסיפור לגולת הכותרת של התוכנית שחיברה יפית בנושא "תבנית נוף מולדתי – אין לי ארץ אחרת". התוכנית הייתה מעומדת לפרס החינוך, זכתה להוקרה והערכה ול"כוכב של כבוד" ונכנסה לאסופה של יוזמות חינוכיות מבורכות. כיום יפית מעבירה סדנאות מרוכזת בפני גננות ומורות לגיל הרך בנושא "תבנית נוף מולדתי - אין לי ארץ אחרת "הנלמדת לאורך כל השנה כשגולת הכותרת היא סביב הסיפור - מתנה למדינה, תוך שילובם של ההורים בחגיגה – הכנת מתנות למדינה.
יפית איטח בעלתM.A בחינוך, דוקטורנטית במדעי ההתנהגות והחברה, מרצה כיועצת תדמית לקידום וצמיחה ומנחה בסדנאות וארגונים למוסדות חינוך רבים.

פרטים על חייו של צחי ניתן למצוא באתר האינטרנט : hppt://tzachi.netvision.net.il


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ