יהדות דינמית - מבחר מכתביו של מרדכי מ. קפלן / [ע'] עמנואל ס. גולדסמיט

יהדות דינמית

מבחר מכתביו של מרדכי מ. קפלן

[ע'] עמנואל ס. גולדסמיט & מרדכי (מל) סקולט

Dynamic Judaism

יצא לאור ע"י הוצאת משכל (ידיעות ספרים), בשנת 2011, מכיל 323 עמודים, תירגום: דבורה בושרי. יהדות » מחשבת ישראלללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
337 התעניינו בספר

תקציר הספר
מרדכי מ. קפלן, 1983-1881, היה רב, מנהיג והוגה דעות מרכזי ביהדות ארצות הברית במאה העשרים. לאורך יותר מיובל שנים לימד מדרש ופילוסופיות של הדת בבית המדרש לרבנים בניו יורק (J.T.S). ייסד זרם רביעי ביהדות – "התנועה ליהדות מתחדשת" Reconstrctuctionism והתייחס אל היהדות כאל תרבות מתפתחת. תורתו המקורית והייחודית תרמה רבות לרענון החיים היהודיים בארצות וליציקת תוכן חדש בחייהם של יהודים רבים הן בארצות הברית והן בישראל. כל חייו היה מרדכי קפלן מסור לציונות ולמדינת ישראל. הוא ראה את היהדות כתרבות רבת גוונים ולשמירת המצוות ייחס ערך תרבותי של שמירת המסורת. ברוח רעיונותיו הוקם בפילדלפיה בית מדרש לרבנים בו לומדים יחד גברים ונשים בשוויון מעמד מלא לקראת תואר הסמכה לרבנות. בארצות הברית התפשטו רעיונותיו של קפלן.
ספר זה מבקש לחשוף את קהל הקוראים הישראלי לזרם הרביעי ביהדות – היהדות המתחדשת.

עמנואל ס. גולדסמיט, פרופסור אמריטוס, לימד ידייש ומדעי היהדות בקווינס קולג', באוניברסיטה בעיר ניו יורק.

מרדכי (מל) סקולט, פרופסור אמריטוס, לימד מדעי היהדות בברוקלין קולג', באוניברסיטה בעיר ניו יורק. מחבר הספרים: יהדות מתחדשת – הביוגרפיה של מרדכי מ. קפלן, הוצאת ידיעות ספרים.

הרב יעקב כהן, היה רב בית הכנסת שנוסד על ידי מרדכי מ. קפלן בניו יורק ומנהל "בית הלל" באוניברסיטה העברית בירושלים בשנים 1984-1961. כתב את הספר: "מורים בזמן נבוך – הרב מרדכי קפלן והרב אברהם יצחק הכהן קוק" 1993.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ