האיפוס הגדול

דרכים חדשות לחיות ולעבוד

ריצ'רד פלורידה

יצא לאור ע"י הוצאת כנרת,


הוסף לסל
קנה חדש: ₪89.00 ₪80.10

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:46
582 התעניינו בספר

תקציר הספר
משברים כלכליים גדולים הם לא רק תקופות של חורבן ושל כאב, הם מספקים גם הזדמנויות לעיצוב מחדש של הכלכלה ושל החברה. תקופות קריטיות אלה, שבהן הכלכלה מעוצבת בדרכים המאפשרות לה להתאושש ולהתחיל לצמוח שוב, הן איפוסים גדולים.

בספרו האיפוס הגדול בוחן הכלכלן ריצ'רד פלורידה את שלושת המשברים הכלכליים הגדולים שידע העולם במאה וחמישים השנים האחרונות – השפל הארוך, השפל הגדול והמשבר של שנת 2008 – ואת תהליכי ה"איפוס" שבאו בעקבות שני המשברים הראשונים. הוא מזהה את המגמות החדשות המתהוות כבר עכשיו בכלכלה ובחברה ויכולות להתגבש יחד ליסודות מפתח של איפוס גדול חדש, ומראה כיצד ניתן להאיץ ולהנחות אותן כדי לעורר תקופה חדשה של צמיחה ושגשוג.

משברים כלכליים הם חלק בלתי נפרד ממחזור החיים של כל חברה. חברות יכולות להיוולד מחדש מתוך משברים כאלה, ולהיות חזקות ובריאות מכפי שהיו קודם. אבל כדי לעשות זאת עליהן לזהות את הפגמים, ולקדם את הכוחות שיאפשרו להן להתאושש ולחדש את צמיחתן. ספרו של פלורידה, המבוסס על מחקרים רבים וניתוח חד ובהיר, עומד על הפגמים ועל הכוחות האלה, ומראה אילו שינויים צריכה כל חברה מפותחת לעודד ולקדם כדי להביא עתיד טוב יותר.

ריצ'רד פלורידה הוא כלכלן אמריקני החי בקנדה. הוא מנהל מכון מַרטין פּרוֹספֶּריטי (MPI) בבית הספר לניהול רוטמן באוניברסיטת טורונטו ומחבר רב־המכר The Rise of the Creative Class, שבו פיתח את הגישה הרואה בחדשנות את המקור העיקרי לצמיחה כלכלית.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ