100 שירים ראשונים - הספר השני - כל שירי הילדות שלנו (הספר הסגול) - 100 שירים ראשונים #2 / דניאלה גרדוש

100 שירים ראשונים - הספר השני

כל שירי הילדות שלנו (הספר הסגול)

דניאלה גרדוש & תלמה אליגון

100 שירים ראשונים 2
יצא לאור ע"י הוצאת כנרת, בשנת 1981, מכיל 108 עמודים, ילדים » קלאסיקה לילדיםספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:25
3563 התעניינו בספר


תקציר הספר
עוד מאה שירים? בהחלט כן!
כבר בעת עריכת הספר הראשון, נאלצנו לוותר בלב כבד על שירים רבים, יפים ואהובים על ילדי הגן, שצר היה המקום מלהכילם במסגרת מאה השירים הראשונים. הרי הם לפניכם בספר השני.
עוד מאה שירים מוכרים ואהובים על כל הילדים ועלינו ההורים. עוד מאה שירים עם ציורים מאת דוש. לכל שיר ציור או לכל ציור שיר – ושניהם משולבים זה בזה ומשלימים זה את זה. עוד מאה שירים מוקלטים ומושרים – דף דף לפי הסדר לראות, לשמוע ולשיר.
בצד השירים הקלאסיים, הוותיקים, ששרים ילדים כיום ושאותם שרנו גם אנו בילדותנו, כללנו הפעם גם שירים חדשים יותר שהתחבבו על הילדים בשנים האחרונות. זה לצד זה – ישן וגם חדש. דני גיבור ובין הרים ובין סלעים טסה הרכבת – ולעומתם – שלומית בונה סוכת שלום, איזה יום שמח והגן שלנו סגור.
בחרנו לערוך את הספר השני לפי עונות השנה – כשחגי ישראל שזורים בין העונות. בין החצבים לכלניות, בין הגשם הראשון לחיטה, בין הסתיו לאביב. אך לא רק טבע ופרחים, עונות וחגים – יש גם שירים אחרים: שירי חיות, שירי משחק, שירים על צעצועים ועוד.
בספר מופיעים גם אותם שירים שילדינו שבים איתם הביתה ושרים לנו שברירים מהם, ולנו אין מושג מאין באו ומתי נולדו – שירי המחתרת של הגנים.
עבודת האיסוף התבססה בחלקה על הקלטות ומחברות שירים של גננות בעיר ובכפר, בקיבוץ ובמושב, במגזר הדתי ובמגזר החילוני.
כדי להקל על מציאת השירים מופיעה בסוף הספר רשימה אלפביתית של שמות השירים והשורה הראשונה של כל שיר. ברשימה מופיעים כל השירים משני הספרים: 100 שירים ראשונים הספר הראשון, ו-100 שירים ראשונים הספר השני – ולצידם ציון הספר ומספר העמוד.
תודה מיוחדת לענת ענבי, ליהודית יעקב, לבלהה לנשיצקי ולרינה רותם.
ולכל הילדים החמודים, הגננות המסורות וההורים האוהבים אנו מאחלים: הנאה שלמה.
בברכה,
דניאלה ותלמהפרסומת
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ