לנסקי / הנק מסיק

לנסקי

הנק מסיק

Lansky

יצא לאור ע"י הוצאת שוקן, בשנת 1972, מכיל 210 עמודים, תירגום: אריה חשביה. עיון » הסטוריה של המאה ה- 20ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.5
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:35
1235 התעניינו בספר


תקציר הספר
זהו הסיפור המדהים של הנעשה מאחורי הקלעים של הפשע המאורגן בארצות־הברית – עלילה שהמחבר מגולל על רקע קורות חייו של מאיר לנסקי, האישיות החמקמקה שעמדה שנים רבות בראש "סינדיקט הפשע הארצי" באמריקה. הנק מסיק, עיתונאי המתמחה בחקר הפשע בארצות־הברית מאז עשרות בשנים, מגלה את פרצופו האמיתי של העולם התחתון האמריקני, השונה תכלית שינוי מהתדמית שנצטיירה בדעת הציבור על־ידי ארגון ה"מאפיה" החשאי.


זהו הסיפור המדהים של הנעשה מאחורי הקלעים של הפשע המאורגן בארצות־הברית, עלילה שהמחבר מגולל על רקע קורות חייו של מאיר לנסקי, האישיות החמקמקה שעמדה שנים רבות בראש "סינדיקט הפשע הארצי" באמריקה.
הנק מסיק, עיתונאי המתמחה בחקר הפשע בארצות־הברית, מגלה את פרצופו האמיתי של העולם התחתון האמריקני, השונה תכלית שינוי מהתדמית שנצטיירה בדעת הציבור על־ידי ארגון ה"מאפיה" החשאי.
הפשע המאורגן כיום אינו עוסק בפולחני השבעה מסתוריים. הוא חודר לעולם העסקים וצועד שלוב זרוע עם הפוליטיקה והפוליטיקאים.
אימפריה אדירה זו הייתה במשך תקופה ארוכה נתונה בשליטתו של איש יחיד - מאיר לנסקי, הגאון הפיננסי בעל המוח השטני (אשר עושרו הפרטי נאמד ב300־ מיליון דולר).
לנסקי נותר במרכז הזירה גם לאחר שחוסלו, נעצרו או הוגלו "אישים" כמו אל קאפונה, לאקי לוצ'יאנו, דאטש שולץ, אלברט אנאסטאסיה, ג'ו אדוניס ובאגסי סיגל.
הצלחתו של לנסקי נבעה מגישתו: השוחד עדיף על הכדור; המוח עדיף על הכוח; האלמוניות עדיפה על אור הזרקורים.
לנסקי עמד במבחן "מלחמת הכנופיות" בשנות העשרים והשלושים הסוערות; הוא עמד בפני המשבר הכלכלי הגדול; הוא הסתגל לכל התהפוכות בעולם הפשע, וכאשר חש לא בנוח בארצות־הברית עקר לישראל.
סיפורו של לנסקי - פרי עטו של האנק מסיק - הוא מסמך מדהים, עוצר נשימה ומעורר מחשבה.


הקורא עיר הקורא מתי
ENELAR פתח תקווה לפני 7 שנים ו-8 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע לנסקי
על הכוונת - היסטוריה | ניר בן מ רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועות

©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ