הנה זה בא

כיצד נשרוד את שינוי האקלים

דני רבינוביץ

כעת


הוסף לסל
קנה חדש: ₪82.00 ₪73.80

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
1007 התעניינו בספר

תקציר הספר
"השאלה העומדת על הפרק כיום", כותב פרופ´ דני רבינוביץ, "איננה עוד אם כדור הארץ מתחמם, אלא כיצד אנו מתכוננים לעידן החם - והיבש והסוער והמציף - הבא עלינו לרעה".
בלשון בהירה, ובסיוע מחקר אקדמי מעמיק, עורך רבינוביץ ניתוח סוציולוגי חריף של משבר האקלים, עם מרכיביו החברתיים, הכלכליים והפוליטיים. כיצד ירוויחו מדינות הצפון מההתחממות, וכיצד יקרסו מדינות הדרום; איך מעכבים תאגידי האנרגיה את הפתרון וכיצד מנסה ענץ הביטוח להתמודד עם הסיכונים הכרוכים במה שרבינוביץ מכנה "המצב האקלימי הפוסט-נורמלי" (מאפ"ן). איך יסתגלו עשירי העולם ואיך יגוועו ענייו.
אגב כך, הספר שופך אור על חלקה של ישראל במשבר ובהתמודדות עמו, ועוזר לנו להבין כיצד ייראו חיינו בעתיד הקרוב: בין שנמשיך בדפוסים של התעלמות, בזבוז והרס, שיביאו לקריסת המערכות התומכות בחיינו, ובין שנבחר לאמץ דפוסים אחראיים של תחבורה, שימוש במים, ייצור וצריכה, כדי לשמור על משאבי כדור הארץ ולהגן על האטמוספירה לפני שיהיה מאוחר.

"דני רבינוביץ מנתח בבהירות ובעוצמה את הדרמה הפוליטית המסעירה המקופלת במשבר האקלים, ומראה כיצד תשפיע על חיי היומיום של כל אחד מאיתנו. זהו ספר חובה לכל מי שרוצה להבין את העולם שבו אנחנו חיים".
ד"ר דב חנין, חבר כנסת

"בכתיבה אמיצה בדרכו הייחודית והסדורה, מצליח פרופ´ דני רבינוביץ להוביל את קוראיו מעיסוק בנושאים המדעיים הרחוקים של המשבר, לעבר ליבון מעמיק של היבטיו החברתיים, הכלכליים והפוליטיים. בכוחו של ´הנה זה בא´ להניע ישראלים להתמודד עם האתגר שהמשבר מציב, ולהחליף את ההכחשה והייאוש באחריות ובתקווה".
עו"ד ציפי איסר איציק, מנכ"ל אדם טבע ודין

"פרופ´ דני רבינוביץ משלב את כישוריו היחודיים כמומחה אקדמי בינלאומי, עיתונאי ומנהיג סביבתי ומצליח ליצור ספר נגיש, מלומד ומרתק על אודות משבר האקלים והשלכתויות. זו קריאה חיונית לכל מי שמודאג ממצב כדור הארץ, וקריאת חובה למי שאינו דואג מספיק".
פרופ´ אלון טל, המכונים לחקר המדבר, אונ´ בן-גוריון

"דני רבינוביץ נמנה עם מובילי התנועה הסביבתית בישראל מזה שלושים שנה, וספרו הוא מגייס את הידע ואת התבונה שרכש לטובת הסוגייה החשובה ביותר של זמננו. בשילוב מבריק של מדע, פילוסופיה ופוליטיקה הכין לנו רבינוביץ מורה נבוכים למאה ה-21".
ד"ר אילון שוורץ, מנכ"ל מרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ