קיבוץ עולה מן השואה - סיפור מייסדי להבות-חביבה / גיורא עמיר

קיבוץ עולה מן השואה

סיפור מייסדי להבות-חביבה

גיורא עמיר

בשנת 2009, ישראל וציונות »ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
588 התעניינו בספר

תקציר הספר
גיורא עמיר, מחבר הספר, יליד פרשוב שבסלובקיה, משכבת המייסדים של קיבוץ להבות-חביבה, הנו עורך דין פעיל מאז 1960. בצד פרסומים מקצועיים (ספרו "עבירות מס" יצא במהדורה חמישית, באוקטובר 2008), פרסם ב-2002 את הספר "פרשוב, סיפורה של קהילה יהודית, אחת מיני רבות", אשר אזל בארץ. הספר תורגם לסלובקית, פורסם בסלובקיה וזכה שם להצלחה רבה.

קיבוץ עולה מן השואה, סיפור ייסודו של קיבוץ להבות-חביבה, מתאר את הנסיבות שהביאו להקמת קיבוץ חדש בארץ-ישראל על ידי קבוצה של אנשים צעירים, כולם בני ארץ אחת, אשר שרדו את השואה. הספר מתאר את קורותיהם של יחידים - רובם ככולם יתומים מאב ואם, שנרצחו, לעתים, לנגד עיניהם - את גורלם בשנות המלחמה, את תקומתם מן האפר, באמצעות התקבצותם, ואת האושר שחוו עקב כך. סיפורם הוא סיפור של בנייה, הגשמה, חברות ומאבק על ייסוד קיבוץ משלהם, על מיקום אדמותיו והפרחתן, על ביטחונו ושגשוגו, ואף על רכישת השפה העברית.
בצד כל אלה, יש בספר ניסיון להסביר את כישלונה של החברות בקיבוץ, ברבות הימים, את התרסקותה של האידיאולוגיה הקיבוצית ואת האכזבה מחיי השיתוף - תהליך שמצא את ביטויו, אצל רובם, בעזיבת הקיבוץ שעליו חלמו בנעוריהם.©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ