הוא ונכדו מתו בטרם עת / דב בהט

הוא ונכדו מתו בטרם עת

דב בהט

יצא לאור ע"י הוצאת אופיר, בשנת 2009, ספרות » ספרות מקוריתספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.5
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:54
739 התעניינו בספר

תקציר הספר
"הוא ונכדו מתו בטרם עת" הינו רומן חברתי - פוליטי העוסק במבוך בו שרויה תקופתנו מבעד לעדשה הבוחנת את קורותיהם של שלושה דורות בני משפחת מיימון האליטיסטית בישראל. הסיפור מתרכז בשלושה זנים שונים של סוציאל - דמוקרטים המערערים מוסכמות מקודשות וחלקם אף תובע סובלנות מאחרים, בעת שביניהם תוססת ניגודיות בין רעות לשנאה.
ד"ר מתתיהו מיימון מגלה במסגרת מחקר מהפכני כי שנאה ושנאה עצמית הן ברות מדידה במסגרת מחקר מהפכני כי שנאה ושנאה עצמית הן ברות מדידה במסגרת שיטה אותה פיתח. האם שיטה זו תהווה פתח להמרת שנאות באהבות?
הספר מציג את "המגיעימניקים" (כמו אחיו של השר לענייני הספורט הייצוגי וחברת החשמל) במלוא כיעורם: הם תמיד משיגים הכל לעצמם, כי מגיע להם יותר.
ראש הממשלה לשעבר, רם אלון, מתוודה על שיקוליו ומניעיו לחתימת חוזה השלום עם הפלסטינים, שהובילו לחלוקת הארץ בין שני העמים. משפחתו נמנית על אלו שנאלצו לשלם את המחיר הכבד של המלחמה שפרצה בעקבות השלום. האם יש חלופה שלישי? ואם כן, מהי?
ד"ר ענת מיימון עוסקת בתיקון עוולות היסטוריות. היא מתמודדת עם הצביעות שמאפשרת מחילה לעמים שחטאו בעבר (ספרד ובריטניה) ומתירה להם הטפת מוסר לעמים החוטאים בהווה. רעיונותיה גורמים לתסיסה אינטלקטואלית ברחבי העולם.
בספר קיימים גם עולמות קומיים ויש אהבות שמחות, אהבות מצחיקות ואהבות עצובות.
מבנה הספר מורכב בעיקרו מדיאלוגים המאופיינים באירוניה ובהומור בהם מופיעות דמויות המיטיבות לשקף את החברה הישראלית העכשווית על לבטיה, פחדיה, תקוותיה ושאיפותיה. ספר זה נקרא מתחילתו ועד סופו בנשימה אחת.

פרופסור אמריטוס דב בהט (1935) הינו חבר סגל במחלקה למדעי הגיאולוגיה והסביבה באוניברסיטת בן-גוריון בנגר ורקטור האוניברסיטה לשעבר. ספרו הקודם הינו: "אורכידיאה במעלה הלוליני".
דב בהט (סופר על המוקד)
דב בהט יליד חיפה 1935, בן להורים חלוצים שעלו לישראל מרוסיה הלבנה בשלהי העליה השלישית. הוא סיים את בית הספר "חוגים", התגייס לנח"ל במסגרת גרעין הצופים י"א, היה חבר בקבוץ ראש הנקרה, שם התמחה בגידול בננות, עד שהחל את לימודי הגיאולוגיה והמינרלוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. המחקר לת... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ