כבוד המלכים /

כבוד המלכים

יצא לאור ע"י הוצאת אוניב' תל אביב, בשנת 2009, מכיל 324 עמודים, תירגום: רן הכהן. עיון » הסטוריה עתיקהספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
67% בנים
2 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:44
968 התעניינו בספר

תקציר הספר
כבוד המלכים הוא האפוס הלאומי של אתיופיה. אגדת שלמה המלך ומלכת שבא, העומדת במרכזו, היא הרחבה ופיתוח של הסיפור המקראי (מלכים א י ). מלכת שבא, היא מלכת אתיופיה, שומעת על חוכמתו של שלמה המלך ועולה לירושלים לראותו.
בביקורה היא מקבלת על עצמה את דת אלוהי ישראל. המלך מפתה אותה, ובשובה לארצה היא יולדת בן. בבגרותו, בן המלך נוסע אל שלמה אביו וחוזר לאתיופיה ובאמתחתו ארון הברית שנחטף מבית המקדש. לצד הסיפור המרכזי הזה, שזורים באפוס קטעי פרשנות ושלל אגדות על דמויות מן המקרא.

כבוד המלכים שימש בסיס אידיאולוגי לשלטונם של קיסרי אתיופיה, שראו עצמם כצאצאי שלמה המלך. האמונה המבוטאת בו, כי האתיופים הם ממשיכי דרכם של בני ישראל, מסבירה גם את ריבוי המנהגים היהודיים בנצרות האתיופית.

כבוד המלכים נכתב בלשון האתיופית הקלאסית (געז) ונחתם בחוגי הכנסייה, ככל הנראה בתחילת המאה הארבע-עשרה. זהו תרגומו הראשון לעברית, והוא מלווה במבוא מקיף. המהדורה חושפת לא רק את מקורותיו של האפוס בתנך ובספרות הנוצרית הקדומה, אלא גם במקבילות מפתיעות לספרות האגדה ולמדרשים.


הקורא עיר הקורא מתי
דניאל מודיעין-מכבים-רעות לפני שנתיים ו-11 חודשים מענה
נחשון תל אביב לפני שנה ו-2 חודשים מענה
יוסי עמינדב לפני שנתיים ו-5 חודשים מענה
ספרים במושבה ספרים במושבה הגרמנית ירושלים 0524322995 לפני שנה ו-8 חודשים מענה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ