התקווה - עבר הווה עתיד - מהרצל עד סאבלימינל / אסתרית בלצן

התקווה

עבר הווה עתיד - מהרצל עד סאבלימינל

אסתרית בלצן

יצא לאור ע"י הוצאת מעלות הוצאת ספרים בע"מ, בשנת 2009, מכיל 140 עמודים, ישראל וציונות »ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
2897 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר "התקווה –עבר, הווה עתיד" הוא מסע רב- תחומי בעקבות ההמנון הלאומי. הספר עוקב אחר שיר חי וקיים, הנושם ומתחדש מידי יום בנפש יהודי הארץ והעולם. הספר מגולל את סיפורם הנפתל של מילים ומנגינה המלווים אותנו למעלה מ-120 שנה. ימי "התקווה" כפולים מימי מדינת ישראל , ושורשיה הארוכים נעוצים עמוק במקורות – בתנ"ך, בתולדות העם היהודי בישראל ובגולה, במזמורי העדות, בהיסטוריה העולמית ובתולדות הספרות, המוסיקה והאמנות מן המאה ה-19 ועד ימינו.

הספר מקיף היבטים של "התקווה" כאן ועכשיו – בביצועים השונים (כולל גרסאות רוק, טראנס, סלסה וטראנס) ובויכוחים הציבורים על שינוי המילים והמנגינה, בשימוש בהמנון בקולנוע ובמדיה (כג'ינגל, כפרסומת וכרינגטון) באופן בו מלווה ההמנון אותנו בימים של חול ובימים של שכול, בימי אבל ואפילו... במשחקי כדורגל.

בנוסף כולל הספר הרחבה מפורטת למורה למוסיקה (כולל ניתוח מלודי ,הרמוני וסימפוני ודוגמאות תווים) והרחבות נוספות למורים לספרות, לקולנוע, לסוציולוגיה ולאזרחות.

הספר מלווה בתקליטור ובו קטעים נדירים מביצועים היסטוריים של ההמנון, ושל המקורות המוסיקליים שלו – ממחנות הריכוז להכרזת המדינה, מאולם הקונצרטים ועד מועדון הרוק המקומי , מזמרת חזן בבית הכנסת ועד ברברה סטרייסנד וסאבלימינל. כל אחד מפרקי הספר מלווה בשאלות , בשאלות סיכום ובהצעות לפרוייקטים לתלמידים במטרה לעודד הזדהות, מעורבות ומחוייבות להמנון הלאומי ולערכיו.

הספר הוא פרי תחקיר רב-תחומי בנושא של המוסיקאית ד"ר אסתרית בלצן, המקיימת סדרת קונצרטים עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בנושא "התקווה" בארץ ובעולם. ד"ר אסתרית בלצן ידועה כפסנתרנית יוצרת תוכניות ייחודיות בתחום המוסיקה הקלאסית, שבמרכזם הקשר בין מילים לצלילים ובין המוסיקה לחיים. מהדורה מהודרת זאת של מדריך למורה המלווה בתקליטור היא פרי מאמץ משותף של המרכז לתוכניות לימודים והפיקוח המוסיקלי לרגל חגיגות ה-60 למדינה.


הקורא עיר הקורא מתי
leale nea ziona לפני 7 שנים ו-7 חודשים מענה
חני כפר הראה לפני 7 שנים ו-6 חודשים מענה
אסף גדרה לפני 4 שנים ו-9 חודשים מענה

התחיל לקרוא לפני 5 שנים ו-9 חודשים
©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ