כלי אדם

שימוש בבני אדם לביצוע עבירות והנהגת ארגוני פשיעה

שחר אלדר

יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 2009, מכיל 221 עמודים, עיון » סוציולוגיה


הוסף לסל
קנה חדש: ₪94.00 ₪86.48

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
1107 התעניינו בספר

תקציר הספר
שימוש באדם ככלי לביצוע עבירה, להבדיל מביצועה באופן ישיר או באמצעות חפץ כגון אקדח או מקלדת מחשב, מכניס גורם אנושי מסבך לחשיבה המוסרית והמשפטית. הספר כלי אדם מציע לקורא ניתוח מרתק של גורם אנושי זה ושל השפעותיו על המשפט הפלילי. דפיו של הספר מגוללים תופעות כגון כפיית אדם לבצע עבירה; נקיטת אמצעים של הטעיה והסחה הגורמים לאדם לבצע עבירה שלא ביודעין; מתן פקודות לא חוקיות ושימוש בקטינים לביצוע עבירה.

מקרה מיוחד של שימוש בכלי אדם לביצוע עבירות הוא הנהגה של ארגוני פשיעה. אופיים המיוחד של ארגוני הפשיעה, הפועלים כמנגנון המורכב מ"ברגים" ומ"מנוע" אנושיים, יוצר מקלט למנהיגיהם ואף פוטר אותם מעונש. לראשונה בתולדות המחקר המשפטי בישראל מוצעת בזה אנליזה של המבנים השונים שלובשים ארגוני הפשיעה, המעמידה את מסקנותיה כגורם מכריע בשאלת אחריותו של השליט המושך בחוטים למעשיהם של זוטרי הארגון – המבצעים את העבירות בפועל.ד"ר שחר אלדר הוא מרצה למשפט פלילי בקריה האקדמית אונו."התוצר המחקרי הגלום בחיבורו של ד"ר אלדר מפתיע במידת המקוריות והחדשנות שבו. מדובר ללא ספק בחיבור המקיף והמעמיק ביותר שנכתב אי פעם במשפט האנגלו-אמריקני על הביצוע באמצעות האחר."

פרופ' רון א. שפירא, נשיא המרכז האקדמי פרס"בכתיבה קולחת, עם הסברים מעמיקים השואבים מתחומי ידע שונים, מצליח ד"ר אלדר לספק תובנות חדשות ומרתקות על התמודדות המשפט עם ארגוני הפשע, ארגוני טרור, פשיעה קולקטיבית ועוד סוגיות שהפכו למרכזיות בהבטחת מימוש שלטון החוק במדינה המודרנית."

פרופ' ליאורה בילסקי, אוניברסיטת תל-אביב

עורכת ראשית של כתב העת "תיאוריה וביקורת"

הספר יוצא לאור בסיוע הקריה האקדמית אונו

עיצוב העטיפה:אמרי זרטל©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ