עם הספר - ספרות השו"ת (שאלות ותשובות) - הגיור בראי הדורות / ידידיה צ' שטרן

עם הספר - ספרות השו"ת (שאלות ותשובות)

הגיור בראי הדורות

ידידיה צ' שטרן

The Jewish Responsa - Conversion in Jewish Responsa

יצא לאור ע"י הוצאת משכל (ידיעות ספרים), בשנת 2009, מכיל 429 עמודים, יהדות » מחשבת ישראלספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:44
642 התעניינו בספר


תקציר הספר
סדרת עם הספר כוללת עשרות מהיצירות הספרותיות וההגותיות החשובות ביותר לתרבות היהודית מאז התנ"ך ועד למאה העשרים.
למפעל אדיר ממדים זה חברו חילונים ודתיים כאחד, רבנים, סופרים וחוקרים, והם גיבשו יחד רשימה של יצירות מופת יהודיות מתקופות ומרבדים שונים של השפה והספרות העברית.
היצירות שנבחרו הן מתקופות התנ"ך והתלמוד, ימי הביניים והעת החדשה, מתוך שאיפה להעניק ייצוג לגוונים שונים ביצירה היהודית לדורותיה.
סדרת עם הספר מגישה לקורא העברי בן ימינו את יצירות העבר, נכסי יסוד בתרבות ישראל, בהוצאה חדשה, מהודרת ונהירה, השווה לכל נפש.

ספרות השו"ת
ספרות השו"ת (שאלות ותשובות) הוא השם שניתן לסוגה של כתיבה הלכתית הרווחת מזה דורות רבים. מדובר בהתכתבות בין שואלים שנתקלו בבעיה הלכתית לבין משיבים שהכריעו והורו להם כיצד לנהוג. השאלות נבעו בדרך כלל מתוך המציאות המעשית, ועל כן מספרות השו"ת משתקף הרקע החברתי וההיסטורי ולעתים אף הפסיכולוגי והאידיאולוגי של הכרעות הפוסקים וקביעת ההלכה. כתבים אלה הם אוצר בלום של מידע על אורח החיים היהודי לאורך הדורות, והאמצעי הספרותי המקדם את התפתחות ההלכה במציאות המשתנה.
בכרך זה מובאות קרוב למאה תשובות מדורות שונים ומארצות שונות, כולן סביב נושא אחד - הגיור. חשיבותה של סוגיית הגיור היתה גדולה מאז ומתמיד, קל וחומר כיום: בעידן שבו ישנו עיסוק נרחב בשאלות של זהות, הדיון בנושא הגיור נעשה רלוונטי ומשמעותי יותר מאי פעם. כרך זה, שנבחר לייצג את ספרות השו"ת בכללה, מהווה גם מקבץ מקורות מקיף בנושא הגיור.


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ