דראמה של מצבים קיצוניים - מלחמה ושואה / הלל ברזל

דראמה של מצבים קיצוניים

מלחמה ושואה

הלל ברזל

יצא לאור ע"י הוצאת ספרית פועלים, בשנת 1995, מכיל 383 עמודים, ספרות » תיאוריה וביקורת ספרותללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
843 התעניינו בספר

תקציר הספר
ה"תמורה" במצבו של הגיבור הטראגי, אשר לה נדרש אריסטו ב"פואטיקה", היא ממעמד גבוה למדרגה נמוכה. "דראמה של מצבים קיצוניים" מציגה כבר בפתיחתה את גיבורה הראשי במצב של הידרדרות נפשית וחברתית ומתארת מצבים של טירוף קולקטיבי שהביאו לחורבן ואובדן מן הנוראים ביותר בתולדות האנושות. בחלקו הראשון של הספר נבחנים מחזות רבים שעניינם מלחמת העולם השניה ושואת יהודי אירופה, לפי סדר של מוקדם ומאוחר: מנאטוראליזם ועד לפוסט-מודרניזם.

בחלקו השני, ההתבוננות היא בדרכי העיצוב הדראמטיות של מצבים, שהדעת והדמיון אינם יכולים לתפוס. הדיון במבחר מחזות גדול מן הספרות העולמית והעברית מעשיר את הידע בתולדות הדרמה והתאטרון ופותח שער ליצירותיהם של מחזאים רבים.

לקהל קוראים רחב, שוחר ספרות ומחזאות, מוגש בזאת מחקר נוסף, עשיר בהיקפו, עמוק בתפיסתו ובהיר בדרכי הבעתו, פרי עטו של הלל ברזל, פרופסור לספרות עם ישראל ולספרות משווה באוניברסיטת בר-אילן.
הלל ברזל (סופר על המוקד)
הלל ברזל נולד בט"ו באייר תרפ"ה, 9 במאי 1925 בצפת. למד באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת קולומביה בניו יורק. ניהל במשך שנים את אגף התרבות של עיריית תל אביב. בראשית דרכו עסק במחקר על תנועות הנוער בשני ספריו: דרכי הדרכה בתנועת הנוער (המחלקה לענייני הנוער והחלוץ של ההסתדרות הצ... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ