מבטי קרבה  - מחשבות על סרטים / יגאל בורשטיין

מבטי קרבה

מחשבות על סרטים

יגאל בורשטיין

בשנת 2009, מכיל 604 עמודים,ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנות
0 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:42
546 התעניינו בספר

תקציר הספר
' סרטים כמו בני אדם, רוצים שיאהבו אותם בזכות עצמם. כך קל להם להשיב אהבה. '


מבטי קרבה עוסק בכושרו האינטלקטואלי וברב-גוניותו של הקולנוע מאז יומני האחים לומיאר משלהי המאה התשע עשרה ושל מריי רוזנברג הארץ ישראלי מראשית המאה העשרים, דרך יצירות מופת עולמיות (של היצ'קוק, ולס, גודאר ועוד) ועד מיטב הסרט הישראלי (מ'סאלח שבתי' ו'מציצים' עד 'ביקור התזמורת', ו'ואלס עם באשיר').
המחבר דן בשפה בהירה וצלולה בתמורות הרבות שעברו על יחסי סרט-צופה מאז נוצרו הסרטים הראשונים ועד ראשית שנות האלפיים: מצלמות אלקטרוניות זולות וקלות-תפעול, עריכה דיגיטלית, אנימציה ממוחשבת, אינטרנט ודי-וי-די מגשימים מול עינינו את החזון של 'קולנוע עט'. צילום סרטים ועיון בסרטים הופכים לנחלת הכול, הם נגישים ורב-גוניים כמו כתיבה וקריאה. בה בעת מאיימת תרבות הרייטינג על חיוניותם של הסרטים ועל כושרם האינטלקטואלי והרגשי של הצופים. כך הולך ומחריף העימות בין מיטב יצירות הקולנוע בישראל ובעולם לבין תרבות הרייטינג המדכאת והמדלדלת את היצירה המקורית ואת מקוריות היצירה – ועמן את האינטליגנציה של הצופה.

מבטי קרבה זכה בפרס בהט לספר העיון המקורי הטוב לשנת תשס"ז.

ביקורות

'הספר בהחלט ראוי לפרס על המקוריות, על התובנות, על הסגנון, אך גם על האהבה העמוקה לסרט הטוב. יגאל בורשטיין, אמן הקולנוע, כותב תאוריה בפרוזה. הספר מאיר עיניים והוא יקרב את התחום לקהל הקוראים.'


הקורא עיר הקורא מתי
קוקו בית זרע לפני 7 שנים ו-7 חודשים מענהלקט ספרים מאת יגאל בורשטיין
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של יגאל בורשטיין


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ