תקציר הספר
"המעקב מתחיל בבית" — זה המוטו של משפחת ספלמן, משפחה של חוקרים פרטיים שמתקשה להפריד בין העסק המשפחתי לחיי המשפחה. פלישה לפרטיותם של אנשים היא שגרת חייהם, שכן להיות ספלמן פירושו לחטט בעסקיו של ספלמן אחר, לשבת לו על הזנב, למצוא חומר מפליל נגדו, לסחוט אותו ולצותת לטלפון שלו.

איזי, הבת הבכורה — שילוב של ננסי דרו והארי המזוהם — גוררת עמה עבר רווי טעויות רומנטיות, שתייה מופרזת ונזקי רכוש וגוף ומעדיפה להיכנס לבתים מהחלון. איזי עסוקה בהרגעת אחיה, העורך דין הדקדקן (תחת איוּם, בדרך כלל), במתן דוגמה אישית לאחותה רֵיי (המכורה ל"שעשועי ריגול") ובמעקב אחרי הדוד שלה הנעלם לסופי שבוע אבודים. רק כאשר ריי מתחילה לעקוב אחרי איזי והחבר החדש שלה, איזי נשברת ומחליטה שהדרך היחידה להפוך לאדם נורמלי היא לצאת מהעסק המשפחתי. אבל אז היא נדרשת למשימה אחת אחרונה: פענוח פרשת היעלמותו של נער בן חמש־עשרה.

ספלמן חקירות הוא הרומן הראשון בסדרה חדשה ומצחיקה עד דמעות המציגה בפנינו את משפחת ספלמן בטירופה המרנין. עד כה תורגמה הסדרה ליותר מעשרים שפות.

ליסה לוּץ למדה בכמה אוניברסיטאות, אם כי עדיין לא השלימה תואר ראשון. אין לה מקום מגורים קבוע, ובינתיים היא רואה בסיאטל "בית".

"לא המסתורין סביב פענוח התיקים הוא ששואב את הקוראים, אלא לשונה החדה של גיבורת הספר, בלשית אשפית שאגב חקירתה מפצחת את לבה שלה."


רשימות קריאה בהן מופיע ספלמן חקירות
ספרים שאני אוהב במיוחד :) | אלעד בן 45 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה לפני 7 שעות


The firework-maker's daughter
Philip Pullman
גיבורות ששמחתי להכיר | אלעד בן 45 מאשקלון רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי

התחילה לקרוא לפני 7 שנים ו-11 חודשים
עברתי כרבע ספר, מצחיק נורא מומלץ מיותר :]
התחילה לקרוא לפני 8 שנים ו-4 חודשים
©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ