ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.167
83% בנות
1 בנים   5 בנות
גיל ממוצע:37
1076 התעניינו בספר


תקציר הספר
כעשרים שנה, מהימים שלאחר מלחמת ששת הימים ועד סוף שנות השמונים, כותבת נטליה הימלפארב, אמנית מבריקה, נטולת עכבות, לשני נמנעים, דמויות מפתח בחייה ?
זאב רובין, אהובה הנשוי, ולאה, ידידת נפשה.
על הכול היא כותבת, על רחשי לבה הסמויים ועל ההתרחשויות הגדולות בחייה, על אלי מלחי,הגבר שנישאה לו, מומחה לדנטה הרדוף שדים פרטיים שנטליה יכולה רק לשערם, על בנה ובתה, על יצירתה, לבטיה, תשוקותיה, על הסצנה האמנותית שמקיפה אותה.

גם אחרים כותבים, לנטליה ואל אודותיה, בראש ובראשונה זאב ולאה, אך גם אמנים מן הזירה המקומית של אותן שנים.

ובאמצעות חליפת המכתבים המרתקת הזאת נפרשת בחדות תקופה שלמה, כשני עשורים שבמרוצתם משנה ישראל את פניה ?
שלוש מלחמות ומהפכים חברתיים ופוליטיים, מניפה רבגונית של התרחשויות ועלילות, אירועים היסטוריים, פרשיות אהבים, סיפורי יתמות, ונחמה הנשזרים זה בזה, מניעים זה את זה, חורצים האחד את גורל האחר, כמו את דרך חייהם של בני הדור הבא.

"באהבה, נטליה" הוא רומן מכתבים מפעים המעלה שאלות על ההחלטות המכריעות שאדם מחליט בחייו. מימוש עצמי מול מחויבות, תשוקה מול נוחות, הרס עצמי מול פשרנות, חיי יצירה מול חיי משפחה.


רשימות קריאה בהן מופיע באהבה, נטליה
קוראת עכשיו | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

המלצה אישית | נינה בת מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני חודשייםרות אלמוג (סופר על המוקד)
רות אלמוג מהבכירות שבסופרים הישראלים של ימינו, זכתה על יצירתה למבוגרים בפרס ברנר (1987), בפרס היצירה מטעם ראש הממשלה (1995), בפרס עגנון (התשס"א) ובפרס ניומן (2004). כמו כן, זכתה רות אלמוג, על יצירתה לילדים ולנוער - בפרס זאב (1985, 2000), בפרס מטעם אוניברסיטת חיפה לספרות נוער (1986), בפרס יד ושם (... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ