יסודות הסוציולוגיה

יונתן שפירא

יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 1989, מכיל 200 עמודים, עיון » סוציולוגיה


הוסף לסל
קנה חדש: ₪62.00 ₪57.04

ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.5
100% בנות
0 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:41
2248 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר זה עורך הכרות ראשונית עם הסוציולוגיה. תוך כדי סקירת מחקרים שונים הוא מאפשר הכרת מושגי יסוד כגון: תרבות וסמלים, נורמות ותפקידים, חיברות, סטייה, ארגונים ובירוקרטיות, רבדים, מעמדות, כוח ועוד. כן הוא מקנה את צורת החשיבה הסוציולוגית תוך הצגת עושרם של חיי החברה והתרבות.
הספר משלב בתוכו גישה מבנית הבודקת כיצד צורות חברתיות שונות משפיעות על התנהגותם של בני אדם, עם גישה תהליכית הרואה צורות חברתיות כתופעות הצומחות ומשתנות מתוך פעילויות גומלין אנושיות.
הספר מציג את זוית הראייה הסוציולוגית ואת המסורת הסוציולוגית, ופרק שלם מוקדש לגישות ותיאוריות סוציולוגיות כלליות. הספר מקב את הקורא לסוציולוגיה הישראלית והוא עשיר בדוגמאות מחיי היום-יום בישראל. מתאים לסטודנט, לתלמיד ולקהל הרחב.
יונתן שפירא הוא פרופסור בחוגים לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ומדע המדינה באוניברסיטת תל אביב. היה ראש החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, דקאן הפקולטה למדעי החברה ויו"ר האגודה הסוציולגית הישראלית. פירסם ספרים ומאמרים בסוציולוגיה פוליטית. אורי בן-אליעזר הוא מורה לסוציולגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. משלים עתה את עבודת הדוקטור באוניברסיטה זו. פירסם מאמרים בתחום מחקרו.©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ