המסתורין של הארץ - מיסטיקה וחסידות בהגותו של מרטין בובר - סדרה במחשבת ישראל # / ישראל קורן

המסתורין של הארץ

מיסטיקה וחסידות בהגותו של מרטין בובר

ישראל קורן

the mystery of the earth

סדרה במחשבת ישראלללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
911 התעניינו בספר

תקציר הספר
"ספר זה מציב לראשונה במרכז הדיון את שאלת השפעתה של החסידות על בובר. החוקרים לא הרבו לעסוק בשאלה זו ופטרוה כמעין מס שפתיים שבובר שילם למוצאו היהודי; אך ישראל קורן מראה בספר זה כי תורתו של בובר נבעה, כפי שהצהיר לא פעם בעצמו, מהמקורות החסידיים באופן ישיר לגמרי - על ידי פרשנות אישית משלו לתורתו של הבעש"ט. המחבר מציג במרכז הספר את השאלה: כיצד יש להבין את הפרשנות המיוחדת של בובר ליהדות כחוליה חדשה בהתפתחותה של התיאולוגיה היהודית. ממבט רענן זה על תורתו של בובר הוא מצליח להעביר לקורא את הרושם, שבובר איננו רק חוקר ופרשן של הדורות הקודמים, אלא בעיקר הוגה דעות מהפכן, שדיבר אל תנאי החיים המודרניים מתוך עולם של אמונה לוהטת, בדיוק כפי שעשה הבעש"ט בזמנו לקהל היעד שלו.

ניכר בכל דף מדפי הספר כי מחבר הספר ניחן בחוש מיוחד להבנת דקויות המיסטיקה, ועובדה זאת היא שמקנה לספר זה מעמד מיוחד כממשיך, מבחינה מסוימת, את עבודתו של בובר עצמו."
(פרופ' אדמיאל קוסמן)

"ספרו של ישראל קורן כתוב בשפה בהירה, רהוטה וקולחת, ולכן הוא מיועד לא רק לחוקרים, אלא לציבור המשכיל הרחב. זהו ספר של חוקר בשל, מפוקח וביקורתי, המראה כיצד והיכן סטה בובר, בפרשנות החסידית שלו, מיסודות שהחסידות קיבלה מן הקבלה. (...) הספר עשוי באופן מקורי בדרך שלא נבחנו קודם כתבי בובר."
(פרופ' זאב גריס)

ד"ר ישראל קורן הוא מרצה בכיר במדעי היהדות. הוא מלמד בחוג למחשבת ישראל ובמחלקה להכשרת מורים במכללה האקדמית לחינוך "אורנים". סדרה במחשבת ישראל.


הקורא עיר הקורא מתי
אורי באר שבע לפני 7 שנים ו-8 חודשים מענה
יעק תל אביב לפני שנתיים ו-5 חודשים מענהלקט ספרים מאת ישראל קורן
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ישראל קורן


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ