הצפון נגד הדרום

מרגנית

ז'ול וורן

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה ביתן, בשנת 2002, מכיל 363 עמודים, תירגום: ל. בנטמאייר:מיכה פרנקל. ילדים » ילדים 12-9


הוסף לסל
קנה חדש: ₪40.00 ₪36.00

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
3 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:34
1137 התעניינו בספר


תקציר הספר
ג'ימס ברבנק, אדוני אחוזה בפלורידה - אחת ממדינות הדרום - מנסה לנהוג צדק בעבדיו. הוא מאמין שצריך לשחרר אותם, אבל באווירה שנוצרה שם מאז פרצה מלחמת האזרחים, ייחשב מעשה כזה לבגידה בעיני שכניו הלבנים. אויבו המושבע של ברבנק, טקסר, מנסה להפיל אותו בפח וטופל האשמות עליו ועל בנו גילברט, המשרת בצבא הצפון: ואילו כשברבנק מעיד בבית המשפט כי ראה את טקסר מבצע פשעים - שולף יריבו אליבי מוצק ויוצא זכאי. שייטת מן הצפון אמורה להגיע לעריה של פלורידה, אבל מתעכבת ומי יודע אם לא ינצלו אנשים שפלים את מצב המלחמה לפשעים מסמרי שיער. אכן, לילה אחד פושטים אנשים זועמים על האחוזה ומעלים אותה באש, ואם אין די בכך - חוטפים את בתו של ברבנק בת החמש ואת האומנת השחורה זרמה. הסאה הוגדשה, וג'יימס ברבנק יוצא עם בנו ועם בעלה של זרמה למצוא את החטופות ולהציל אותן.

ז'ול ורן , 1828 - 1905 הוא מסופריה המפורסמים ביותר של צרפת. יותר מכל הוא זכור בשל ספריו העתידניים. שבהם מגיע האדם אל הירח או שט בצוללת - וזאת במחצית השנייה של המאה ה19 - . אבל לא פחות מכך הותיר ורן את חותמו בשרטוט אנשים ללא חת, המסכנים את חייהם למען זולתם או כדי להגשים משאת נפש - להגיע לקוטב הצפוני, להעביר מסר מן הצאר, להקיף את העולם בזנון הקצר ביותר ולהציל אומללה שכמעט נשרפה חיים, וכן לנהוג ביושר ולהעניק לעבדים את חיי החופש שניהם כולנו רוצים ליהנות. "מרגנית" ראו אור: אי התעלומות ומסעותיו והרפתקאותיו של קפיטן הטרס.ז'ול וורן (סופר על המוקד)
הסופר הצרפתי הנודע, ז'ול ורן, נולד בשנת 1828 וחי עד שנת 1905. בדמיונו העשיר הוא חזה את התפתחות הרעיונות המדעיים והטכנולוגיים שהיו בראשית דרכם ואת השפעתם על בני האדם. "חמישה שבועות בכדור פורח" היה הראשון מבין 70 ספריו, שהקנו לו תהילה עולמית, כבר בחייו. ז'ול ורן לא הסתפק בתאורים מפורט... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ