תולדות האמונות והרעיונות הדתיים ג' - ממוחמד עד תקופת הרפורמות - תולדות האמונות והרעיונות הדתיים  #3 / מירצ'ה אליאדה

תולדות האמונות והרעיונות הדתיים ג'

ממוחמד עד תקופת הרפורמות

מירצ'ה אליאדה

תולדות האמונות והרעיונות הדתיים 3
יצא לאור ע"י הוצאת נמרוד, בשנת 2002, מכיל 269 עמודים, תירגום: מצרפתית:יותם ראובני. עיון » דתות ואמונות - כלליללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
575 התעניינו בספר

תקציר הספר
"במשך שנים חלמתי על ספר שיבהיר באופן חד את האחדות הבסיסית של התופעות הדתיות ובו בזמן את החידוש הבלתי פוסק באורח הביטוי שלהן. קורא של ספר זה יכול לעבור אל המזמורים הוודיים שעות לאחר שקרא על האמונות של בני תקופת האבן, מסופוטמיה ומצרים. הוא יגלה את הטנטריזם, את מילרפה, את האיסלם, אחרי שבערב הקודם חשב על זרתושטרה, בודהא והטאויזם, המיסטריות היווניות, פריחת הנצרות, הגנוסטיציזם, האלכימיה או המיתולוגיה של הגביע הקדוש. הוא יפגוש את אנשי ההשכלה, את הגל, פרויד, יונג, זמן קצר לאחר שגילה את הנחש המעופף ואת וירקוצ'ה, את אבן סינא או אייסאי," כתב מירצ'ה אליאדה.

גדול חוקרי הדתות בתקופתנו הצליח להגשים את תוכניתו, ביצירה בת שלושה חלקים, הסוקרת את הדתות ואת האמונות באופן חדשני ומסעיר.

בכרך האחרון של יצירתו המונומנטלית ממשיך חוקר הדתות החשוב ביותר של המאה העשרים, מירצ'ה אליאדה, (1986 - 1907) לתאר את ההיסטוריה הרוחנית של האדם ממוחמד ועד תקופת הרפורמות.

העלייה הגוברת בכוחו של האיסלם, קסם המשיכה של דתות המזרח הרחוק, שרידים פגניים בנצרות של אירופה וסקירה נרחבת של היהדות, הם חלק מהנושאים שבהם עוסק הספר.
בקיאותו העצומה של אליאדה וסגנון כתיבתו הייחודי והמרתק, הופכים אה "תולדות האמונות והרעיונות הדתיים" לספר חובה לכל מי שרוצה להבין את החוויה הדתית של האדם, כלומר את המהות האנושית עצמה.

קולו של אליאדה מצא אוזן קשבת גם אצל הקורא הישראלי כפי שמוכיחה הצלחת הכרכים הקודמים.


הקורא עיר הקורא מתי
ישראל pardes012@gmail.com ר'''ג לפני חצי שנה מענה


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ