טבח חברון  - תרפ"ט / רחבעם זאבי

טבח חברון

תרפ"ט

רחבעם זאבי

יצא לאור ע"י הוצאת חבצלת, בשנת 1994, עיון » פוליטיקהספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:39
2136 התעניינו בספר

תקציר הספר
טבח חברון תרפ"ט. ליקט והביא לדפוס : רחבעם זאבי.
ספר מסכת טבח יהודי חברון כולל הסברים נרחבים , צילומים של מקום , תמונות החללים וקורות חיים , צילומי עתונות התקופה המדווחת. פורמט אלבומי.

רחבעם זאבי:
בספר שלפנינו הבאתי את התמונות מאלבומי קדמון הנוגעות לטבח בחברון, והוספתי עליהן תמונות משל הארכיון הציוני המרכזי וכן תעודות ומסמכים נוספים באותו עניין. כמו כן הובאו מאמרים ודיווחים מעיתונות התקופה ובראשם מאמרו המקיף של עודד אבישר ז"ל מ"ספר חברון" (ירושלים, תש"ל) שנערך על ידו, באדיבותה של רעייתו אסתר תבל"א, כללנו גם רשימות זיכרון על החללים מתוך הספר "יזכר" מאת א"צ ברזין (ירושלים, תר"ץ).
תודתי נתונה לכל אלה שסייעו בידי: עובדי הארכיון הציוני המרכזי; חנה פריידין, שעזרה בליקוט קטעי העיתונות; נעם ארנון, איש חברון, שעודדני להוציא לאור את הספר; יורם שריג ועובדי דפוס חבצלת, יבואו כולם על הברכה.
בטבח בחברון תרפ"ט נרצחו שישים ושישה יהודים בעיר האבות והופסק הרצף של היישוב היהודי בה, עד ששב והתחדש לאחר מלחמת ששת הימים. יהי ספר זה יד זיכרון לנטבחים ותזכורת לחיים. מאורעות תרפ"ט בחברון ובמקומות אחרים בארץ מלמדים אותנו, שאיננו יכולים להפקיר את בטחוננו בידי זרים (הנציב העליון הבריטי ראה בפרעות תרפ"ט ביהודים רק "מצב של בלבולים ומעשי אלימות בלתי חוקיים"), וכי הערבים ינצלו כל הזדמנות כדי להכרית אותנו מארץ מולדתנו ומארץ החיים, ואף יגידו שזוהי רק "תעמולה יהודית" ויכחישו את המאורעות.
נזכור את מאורעות האימים של טבח חברון, נלמד את לקחיו ונחזק את היישוב היהודי בחברון תובב"א.


הקורא עיר הקורא מתי
שמשון פישר בית- חרות לפני 7 שנים ו-10 חודשים מענה
צביקה תל אביב לפני 7 שנים ו-4 חודשים מענה
meir biezunski מאיר ביזנסקי תל אביב לפני 4 שנים ו-9 חודשים מענה


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ