עיקרי תורתו של צ'וגיאם טרונגפה / קרולין רוז ג'ימיאן

עיקרי תורתו של צ'וגיאם טרונגפה

קרולין רוז ג'ימיאן

יצא לאור ע"י הוצאת אופוס, בשנת 2001, מכיל 209 עמודים, תירגום: נעמה יונג. עיון » פילוסופיה - מזרחללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
863 התעניינו בספר

תקציר הספר
צ'וגיאם טרונגפה היה אחת הדמויות בעלות ההשפעה הגדולה ביותר על התפתחות הבודהיזם באמריקה, הוא היה הלאמה הטיבטי הראשון שלימד באנגלית וטבע מונחים כ"לחדור דרך הרוחניות החומרית", "חוכמה מטורפת" ואת החביב ביותר על תלמידו אלן גינסבורג - "המחשבה הראשונה היא המחשבה הטובה ביותר", טרונגפה כתב יותר משני תריסרי ספרים על בודהיזם ועל דרך הלחימה של השמבהאלה, שמהם יצאו לאור יותר ממיליון עותקים.
"עיקרי תורתו של צ'וגיאם טרונגפה" משלב קטעים מספרים רבי - מכר, כמו שמבהאלה: הדרך המקודשת של הלוחם, לחדור דרך הרוחניות החומרית, מדיטציה בפעולה וספרים אחרים לסקירה מרוכזת של תורתו של טרונגפה.

מבחר של 40 מאמרים, הלקוחים מ14 - ספרים שונים, מבטא את הדרך החילונית של לוחם השמבהאלה ואת הדרך הבודהיסטית של מדיטציה והתעוררות.
הספר הוא "קלסיקה חדשה" ומבטא באופן מוחשי את ההערכה הרבה שרוחש טרונגפה לתרבות המערבית, שעם הבנתו העמוקה את המורשת הטיבטית הופכת את התורה הזאת לנגישה במיוחד לקוראים בתקופתנו, הספר ידבר אל ליבם של תלמידי מדיטציה מתחילים ואל קוראים מנוסים בנושאי דתות המזרח.
צ'וגיאם טרונגפה - מאסטר במדיטציה, מלומד, משורר ואומן - היה המייסד של מכון נרופה ומחברם של ספרים רבים על בודהיזם ועל מדיטציה.


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ