אקולוגיה - התיאוריה והמציאות הישראלית

אבי פולק

אקולוגיה

התיאוריה והמציאות הישראלית

אבי פולק

יצא לאור ע"י הוצאת כרטא, בשנת 2001, מכיל 780 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
3736 התעניינו בספר

תקציר הספר
בפרוס האלף השלישי מרחפות סכנות רבות על הטבע, על הסביבה ועל כדור-הארץ כולו. אוכלוסיית המין האנושי גדלה בקצב מסחרר וכך גם צפיפותו, משאבי הטבע כלים והולכים, וכמויות אדירות של פסולת מעיקות על הסביבה.

בעיות אלה חריפות ביותר בישראל - ארץ קטנה שלחצי האדם על הסביבה בה חזקים מאוד עוד משחר ההיסטוריה. לפיכך, הכרתם והבנתם של עקרונות פעולתו ותפקודו של הטבע חיוניים לטיפול בבעיות הסביבה למיניהן ולפתרונן.

הספר אקולוגיה מציג את ההקשר הביולוגי של הסביבה בארץ ובעולם בתוך המסכת התיאורטית של מדע האקולוגיה. לפני הקוראים מוצגים יסודות האקולוגיה, שהתפתחה, בעיקר במאה ה20-, כענף מדעי ייחודי במדעי החיים. קשר האורגניזמים עם סביבתם, התהליכים המתרחשים באוכלוסיות של בעלי-חיים וצמחים, יחסי הגומלין בטבע, המבנה והתפקוד של חברות ומערכות אקולוגיות - כל אלה הם מוקדי הספר וסביבם נטווה תוכנו. כעוגן תיאורטי-ביולוגי מרכזי לבחינת מגוון רחב של נושאים אקולוגיים משמשת התיאוריה האבולוציונית מבית מדרשו של דרווין.

בספר מוצגות תיאוריות אקולוגיות עדכניות, מלוות דוגמות רבות מן המחקר האקולוגי בישראל, דוגמות המביאות לידי ביטוי את הידע הרב שהצטבר בארץ על עולם הטבע שלה.

מקום חשוב מוקדש להיבטים היישומיים של האקולוגייה, במיוחד בממשק של מערכות אקולוגיות פגועות, בשמירת טבע ובשימור המגוון הביולוגי.

חוקרים ואנשי-שדה בתחומי הטבע והסביבה, מרצים, מורים, סטודנטים ותלמידים במערכות החינוך - כל אלה ימצאו בספר יריעה תיאורטית ומעשית רחבה, שתסייע להם בהבנת הסוגיות האקולוגיות וביצירת תשתית של ידע וחשיבה לצורך יישום פתרונות לבעיות סביבה.


הקורא עיר הקורא מתי
רון חיפה לפני 8 שנים ו-11 חודשים מענה
גל מושב רמות לפני 8 שנים ו-1 חודשים מענה

©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ